Сі Цзіньпін заявив, що буде готувати Китай до війни

Сі Цзіньпін заявив, що буде готувати Китай до війни

Він наказав подолати технологічну залежність від промислово розвинених демократій

This material is also available in English
Сі Цзіньпін заявив, що буде готувати Китай до війни
фото Shutterstock

Голова КНР Сі Цзіньпін заявив про підготовку країни до війни та закликав своїх генералів «наважитися боротися».

Джерело. Про це пише Foreign Affairs із посиланням на чотири виступи Сі на щорічних Всекитайських зборах народних представників.

«У майбутній період ризики та виклики, з якими ми стикаємося, ставатимуть усе серйознішими», – попередив він в одному з виступів і доручив готувати промислову базу для можливого військового конфлікту.

Також він уперше відкрито розкритикував США.

«Західні країни на чолі зі США здійснили проти нас стримування з усіх боків, оточення та придушення, що принесло безпрецедентно важкі виклики розвитку нашої країни», – сказав Сі.

За його словами, потрібно подолати технологічну залежність від промислово розвинених демократій.

Окремо він закликав зміцнити національну оборону й об'єднати суспільство навколо Національної визвольної армії Китаю (НВАК).

Сі Цзіньпін натякнув і на захоплення Тайваню, зазначивши, що суть усієї цієї підготовки полягає в майбутньому «об'єднанні батьківщини».

Перед засіданням парламенту в журналі Комуністичної партії Китаю з'явилася стаття під заголовком «Під керівництвом Сі Цзіньпіна, який думає про зміцнення армії, ми переможно просуватимемося вперед». Автором статті було вказано «Цзюнь Чжен», що китайською звучить аналогічно до «військового уряду».

У тексті містився заклик прискорити модернізацію національних збройних сил за рахунок приватних компаній.

Восени минулого року Сі Цзіньпін також виголосив промову, в якій натякнув на майбутню війну.

«Перед обличчям воєн, які можуть бути нам нав'язані, ми повинні говорити з ворогами мовою, яку вони розуміють, і використовувати перемогу для завоювання миру та поваги. У нову епоху НВАК наполягає на застосуванні військової сили для припинення бойових дій», – сказав Сі Цзіньпін.

Після цього в грудні в Китаї було ухвалено закон, за яким армія може відкривати нові військові комісаріати та пункти збору, щоб у найкоротші терміни «задіяти свої резервні сили й активізувати систему поповнення бойових частин у разі війни». Крім того, по всій країні почали відкриватися пункти мобілізації національної оборони.

У лютому вищий дорадчий орган Всекитайських зборів народних представників ухвалив поправки до законодавства, які в разі війни можуть бути використані проти осіб, що виступають проти захоплення Тайваню.

Також ці поправки дозволять Пекіну утвердити свою юрисдикцію над окупованим Тайванем.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Емманюель Макрон й Урсула фон дер Ляєн разом поїдуть до Китаю на початку квітня, щоб говорити про Україну – вони намагатимуться переконати Сі Цзіньпіна долучитися до «позиції європейців».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло