В Україні припинили трансляцію телеканалів Viasat за рішенням Нацради

В Україні припинили трансляцію телеканалів Viasat за рішенням Нацради

Раніше регулятор виявив у компанії та пов’язаної з нею ТОВ «Віасат Україна» зв’язок з рф

В Україні припинили трансляцію телеканалів Viasat за рішенням Нацради
Фото: flickr.com

Україна припинила транслювати каналів Viasat History, Viasat Explore, Viasat Nature, Epic Drama, TV1000, TV1000Action, TV1000WorldKino та ViP Comedy. Раніше Національна рада з питань телебачення та радіомовлення виявила, що група Viasat є дотичною до росії.

Про зупинку трансляції повідомляє сайт Viasat.

Також ці канали будуть виключені з тарифних планів усіх національних телепровайдерів. Про відключення вже повідомили провайдери Megogo, Volia та Triolan.

«Із 23 травня 2015 року до 28 липня 2022 року директором компанії Viasat World Limited був Бабурін Дмитро, громадянин російської федерації. Російські доходи від роялті отримують Viasat World Limited від пов’язаних сторін у росії за розповсюдження Світових Каналів Viasat World. Роялті розраховується на основі відсотка операційного прибутку російських бізнесів, який на цей час узгоджений на рівні 90%», – повідомили у пресслужбі Національної ради.

Крім того, за даними Нацради, Viasat World Limited є дочірньою компанією Sabiero Holdings Limited, яку зареєстровано на Кіпрі. Згідно з річним фінансовим звітом, поданим 2021 року, серед власників Sabiero є низка громадян росії, зокрема Олексій Кроль – гендиректор московської компанії «Синерджи». Вона виконує функції холдингової компанії, яка володіє корпоративними правами російських юридичних осіб Viasat.

Бекграунд. Нагадаємо: кіпрська компанія ймовірно російського походження Sabiero володіла «Віасат Україна» до 16 березня 2023 року. Потім  британська материнська компанія Viasat World Limited викупила всі 100% акцій.

Сьогодні ж в Україні набув чинності закон «Про медіа», згідно з яким Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має право блокувати та закривати медіа без рішення суду, в тому числі й онлайн-медіа. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло