В Україні набув чинності закон про платіжні послуги

В Україні набув чинності закон про платіжні послуги

Сплачувати податки та комуналку можна буде електронними грошима, але після завершення воєнного стану

This material is also available in English
В Україні набув чинності закон про платіжні послуги
Фото: flickr.com

1 квітня набув чинності закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)», який легалізує електроні гроші та прирівнює рахунки електронних гаманців до рахунків банків. 

За новими правилами електронні гроші можна витрачати на сплату податків та комунальних послуг. Проте на час війни обіг електронних грошей в Україні обмежений.

Закон позбавляє бізнес обов’язку щодо надання в паперовій формі оригіналів підтверджувальних документів по операціях з корпоративними платіжними картками (протягом 30 днів), надаючи можливість подання підтверджувальних документів у електронному вигляді. Раніше електронний варіант документів не приймався податковою службою, а представники бізнесу далеко не завжди мають можливість протягом 30 днів фізично подати документи. 

Крім того, документ спрощує порядок звітування про відрядження працівників – якщо працівник не знімає готівку, треба лише виписка за рахунком та підтверджувальні документи (за наявності); звітувати перед Податковою треба за умови використання підзвітною особою готівки (крім добових витрат). Такий звіт можна буде складати довільно (однак мають бути обов’язкові реквізити, визначені законодавством) та подавати у паперовій або в електронній формі.

Також було продовжено термін переліцензування операторів платіжних послуг з 1 лютого до 1 травня 2023 року.

Бекграунд. Нагадаємо: учора набув чинності закон «Про медіа», який суттєво  розширює повноваження Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло