Україна потребує $1,5 млрд для пріоритетного розмінування сільськогоспземель – ЕВА

Україна потребує $1,5 млрд для пріоритетного розмінування сільськогоспземель – ЕВА

Міжвідомча робоча група з розмінування пріоритетним планом визначила 470 000 га потенційно забруднених земель

This material is also available in English
Україна потребує $1,5 млрд для пріоритетного розмінування сільськогоспземель – ЕВА

За даними Світового банку лише пріоритетне розмінування с/г земель коштуватиме близько $1,5 млрд.

Про це повідомляє Європейська бізнес асоціація (ЕВА).

На сьогодні, за даними державних органів, близько 30% території України, а саме 174 000 кв. км, потенційно небезпечні через замінування. Водночас Міністерство оборони України налічує 349 імовірно забруднених і забруднених територій, на половині яких розташовуються землі сільськогосподарського призначення.

Водночас фактично забруднених територій може виявитися близько 10% від згаданих 174 000 кв. км, однак ідентифікація безпосередньо небезпечних ділянок є тривалим і дороговартісним процесом.

Наразі в міжвідомчій робочій групі з розмінування, яка координується Мінекономіки, пріоритетним планом визначено 470 000 га потенційно забруднених земель сільськогосподарського призначення.

Зазначається, що в першу чергу заходи з обстеження відбуватимуться на землях, де вирощуються овочеві культури, друга черга – рілля та зернові культури, третя – усі інші землі сільськогосподарського призначення. Збір інформації ведеться через обласні військові адміністрації, які мають власні дані, а також збирають інформацію від аграріїв.

Бекграунд. Раніше уряд схвалив план із розмінування сільгоспземель для проведення посівної.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло