«Магістральні газопроводи України» змінили гендиректора та голову наглядової ради

«Магістральні газопроводи України» змінили гендиректора та голову наглядової ради

Уберта Беттонвіль достроково пішла з цієї посади через «некомпетентну та неприйнятну поведінку деяких членів наглядової ради»

This text is also available in English

Головою наглядової ради АТ «Магістральні газопроводи України» обрали Яна Чадама замість Уберти Беттонвіль, яка раніше заявила про дострокове складання своїх повноважень як члена ради з 20 березня 2023 року.

Про це свідчить повідомлення компанії в системі розкриття інформації НКЦПФР, передає «Інтерфакс-Україна».

Крім того, наглядова рада 7 березня припинила повноваження в.о. генерального директора МГУ Олександра Лісніченка, тимчасово поклавши виконання обов'язків на Дениса Фудашкіна, який з грудня 2020 року обіймає посаду директора з економіки та фінансів компанії.

На початку березня 2023 року Беттонвіль у листі міністру енергетики України оголосила про складання своїх повноважень як члена наглядової ради МГУ.

«З огляду на перебіг засідань наглядової ради протягом останніх місяців, особливо некомпетентну та неприйнятну поведінку деяких членів НР, я ухвалила рішення подати у відставку. Незважаючи на мої щирі зусилля на благо компанії та військовий опір України, деякі члени НР довели, що вони не будуть і не можуть застосовувати стандарти ЄС та принципи корпоративного управління», – написала вона.

До наглядової ради МГУ до останнього часу входили Уберта Беттонвіль, Ян Чадам та Ірина Марушко (троє – незалежні), а також Віктор Пинзеник і Тетяна Федорова (обидва – представники держави).

Бекграунд. Під час створення «Магістральні газопроводи України» передбачалося, що ця компанія буде оператором ГТС України. Водночас у процесі анбандлінгу НАК «Нафтогаз України» створив «Оператора ГТС України», якому й було передано функції «Укртрансгазу» з управління ГТС. Своєю чергою ОГТСУ було передано у власність МГУ.

Ще в жовтні 2021 року директор Секретаріату енергоспівтовариства Янез Копач заявив, що МГУ свою функцію виконало і його можна розформувати. Водночас українська влада затягнула вирішення цього питання.

У затвердженому у квітні 2023 року меморандумі між Міжнародним валютним фондом та Україною постає завдання до кінця липня передати акції ОГТСУ від МГУ безпосередньо Міненерго з відповідною зміною статуту.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло