Розслідувачі з Bellingcat вважають, що росія не причетна до витоку секретних документів в США

Розслідувачі з Bellingcat вважають, що росія не причетна до витоку секретних документів в США

Через витік українське військове керівництво було змушене змінити свої плани

This material is also available in English
Розслідувачі з Bellingcat вважають, що росія не причетна до витоку секретних документів в США
фото Shutterstock

росія, швидше за все, не причетна до витоку секретних документів американської розвідки, зокрема про війну в Україні, упевнений журналіст Bellingcat Алек Толер. Джерела Reuters раніше стверджували, що за витоком, імовірно, стоїть росія.

Джерело. Про це пише «Агентство «.

«Зважаючи на розмови з людьми, які стежили за витоком протягом останніх місяців, росія ніяк не могла стояти за цим», – написав Толер у Твіттер.

Він додав, що, ймовірно, джерелом витоку став «якийсь хлопець на крихітному Discord-сервері, який намагався справити враження на 20 своїх друзів-геймерів».

The New York Times зазначає, що деякі документи були позначені як “тільки для внутрішнього користування в США”, тому джерелом ймовірніше був американський чиновник.

Колишні чиновники у розмові з газетою заявили, що, мабуть, документи виносились у кишені, а потім фотографувалися.

The Washington Post змогла ідентифікувати людину, яка публікувала фотографії в Discord. Чоловік у південній Каліфорнії відчинив двері будинку, зареєстрованого на батька автора публікацій, але відмовився відповідати на запитання журналістів. У будинку, зареєстрованому на його матір, ніхто на стукіт у двері не відповів, також не відповіли на дзвінки та повідомлення.

The Wall Street Journal пише, що ще в січні учасник чату в Discord, який налічує близько десяти людей, почав публікувати файли про війну в Україні. Загалом було опубліковано сотні фотографій брифінгів, з яких не менше десяти потрапили у широкий доступ.

Через витік українське військове керівництво було змушене змінити свої плани, пише CNN із посиланням на джерело, близьке до президента Володимира Зеленського.

Деякі документи, як зазначає канал, розкривають масштаби стеження США за ключовими союзниками, включаючи Південну Корею, Ізраїль та Україну.

Один документ показав, що США стежать за Зеленським за допомогою радіоелектронної розвідки.

Також, згідно з даними, Зеленський наприкінці лютого «запропонував удар по російських місцях розгортання в Ростовській області» з використанням безпілотників. Як зазначає CNN, ці дані можуть пояснити відмову США від постачання Україні далекобійного озброєння.

Як заявили дипломати CNN, чиновники з інших країн також планують обговорити з США витоки.

Бекграунд. Секретні документи США та НАТО вперше потрапили в мережу 1 березня. Фотографії із секретними відомостями з'явилися у Discord. Широко відомо про витік стало наприкінці минулого тижня після того, як знімки з'явилися у проросійських телеграм-каналах, причому дані про втрати сторін на одному із зображень було відредаговано.

Як писало NYT, злитих секретних документів може бути більше, влада США поспіхом шукає джерело витоку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло