«Енергоатом» та канадська САМЕСО підписали угоду про використання українського урану

«Енергоатом» та канадська САМЕСО підписали угоду про використання українського урану

Це останній необхідний крок до початку реалізації програми використання урану при виробництві ядерного палива для АЕС України

This text is also available in English
«Енергоатом» та канадська САМЕСО підписали угоду про використання українського урану
Фото: Енергоатом

«Енергоатом» підписав договір з канадською компанією САМЕСО, який є останнім необхідним етапом для втілення програми використання українського урану при виробництві ядерного палива для українських атомних електростанцій. 

Про це повідомляє пресслужба «НАЕК «Енергоатом»».

Президент «Енергоатома» Петро Котін та президент і головний виконавчий директор CAMECO Тім Гітцель у присутності премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля підписали в Канаді Договір на зважування, відбір проб, проведення аналізів, зберігання та організацію транспортування уранового концентрату.

Документ регламентує фізичне постачання УОК з України до Канади та пов'язані із цим умови. Зокрема, договір передбачає постачання всього обсягу урану, що видобувається на СхідГЗК, до Канади та подальше використання уранового концентрату для конверсії і постачання природного гексафториду урану (UF6) на збагачення.

«Це знакова подія для української ядерної галузі, вона гарантує її стабільність і, як наслідок, стабільне забезпечення електроенергією громадян», – заявив Котін.

Бекграунд. Раніше «Енергоатом» і CAMECO уклали угоди про забезпечення стабільного постачання ядерного палива. У межах першої угоди CAMECO упродовж 2024–2035 років на 100% задовольнятиме потреби «Енергоатома» у гексафториді природного урану. Його поставлятимуть для реакторів Рівненської, Хмельницької та Південноукраїнської АЕС.

Також енергетичні відомства України й США разом з ініціативою Net Zero World готують програму співпраці щодо розвитку українського енергетичного сектору. Вона передбачатиме співпрацю у розвитку систем передачі електроенергії та будівництва в Україні малих модульних реакторів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло