Українські газовики підключили перший в Україні біометановий завод

Українські газовики підключили перший в Україні біометановий завод

Підприємство вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу на рік, який споживатиме близько 1500 клієнтів

Українські газовики підключили перший в Україні біометановий завод
Фото: РГК

Регіональна газова компанія під'єднала до своїх мереж перший в Україні завод із виробництва біометану. Підприємство на рік вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу, який споживатиме близько 1500 клієнтів – населення та промисловість.

Про це повідомила пресслужба РГК.

Для підприємства встановлено вузол обліку газу й газорегулювальне обладнання, яке укомплектовано технологічними рішеннями компаній Emerson, Pietro Fiorentini, FMG та Sick – світових лідерів газової галузі.

«У цьому проєкті РГК виступила як інвестняня: ми консультували, розробили проєктно-технічну документацію з підключення, технічні умови та виконали роботи з підключення до мережі. Цей досвід ми можемо масштабувати в будь-якій області України. Адже Україна має величезний потенціал виробництва біометану на рівні з ЄС, де працює понад 1200 заводів потужністю 3,5 млрд куб. м на рік», – говорить генеральний директор РГК Олексій Тютюнник.

Біометан, який виробляє підприємство, нічим не відрізняється від природного й одразу може споживатися домогосподарствами та промисловістю. Якість доочищеного метану контролюється потоковим хроматографом, а газорегулювальний пункт обладнаний пристроєм для відбору проб газу. На першому етапі газ надходитиме в мережу в осінньо-зимовий період. Після будівництва другої черги та кільцювання мереж подача стане цілорічною.

Зазначається, що в РГК розроблено універсальний шаблон технічних умов для підключення біометану за пільговою вартістю 1 грн і створено «єдине вікно» у форматі one-stop-shop для виробників біометану та потенційних інвесторів. У 2022 році укладено меморандум між РГК і STX – європейським трейдером ринку біометану (15% ринку Європи) на купівлю біометану з України.

Бекграунд. Нагадаємо: біометановий завод у Чернігівській області був збудований 2018 року та спочатку працював на виробництво біогазу, з якого вироблялась електроенергія. У 2021 році підприємство обладнали модулем із виробництва біометану.

На початку 2023 року біометановий модуль було встановлено й підключено до мереж АТ «Чернігівгаз». У другій половині 2023 року інвестори планують встановити ще один модуль із виробництва біометану такої самої потужності в Київській області. Сировина для виробництва біометану – відходи аграрного сектору.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло