Польща вирішила заборонити ввезення українського зерна та іншого продовольства

Польща вирішила заборонити ввезення українського зерна та іншого продовольства

Польська влада готова сісти за стіл переговорів з українськими колегами, щоб обговорити зернове питання

This material is also available in English
Польща вирішила заборонити ввезення українського зерна та іншого продовольства
фото Pixaby

Влада Польщі прийняла рішення заборонити імпорт зерна та цілої низки інших продовольчих товарів з України з метою захисту власного сільськогосподарського сектору.

Джерело. Про це пише ВВС.

«Сьогодні уряд прийняв рішення, яке забороняє ввезення в Польщу зернових та десятків інших продуктів харчування, всі вони вказані у додатку до постанови», – заявив під бурхливі оплески на партійному з'їзді голова правлячої партії «Право і справедливість» (PiS) Ярослав Качинський.

Політик наголосив, що Польща залишається незмінним другом та союзником України і продовжить повністю підтримувати її, однак керівництво кожної держави насамперед захищає інтереси її громадян.

Раніше керівництво Євросоюзу переконало Польщу виступити головним наземним перевалочним вузлом для українського зерна, щоб доставляти продовольство сушею через її територію. Зерно також експортується через Румунію.

Проте замість реекспорту до Єгипту та інших країн польські компанії самі почали скуповувати дешеве українське зерно, що обрушило ціну на цей товар і викликало гнів місцевих фермерів, чия продукція залишилася незатребуваною.

Партія «Право і справедливість» (PiS) традиційно спирається саме на фермерів. Тому напередодні загальних виборів уряд вирішив піти їм назустріч і ухвалив ухвалу про заборону імпорту українських сільгосппродуктів, від зернових до меду.

Качинський також заявив, що Польща вже повідомила Києву про своє рішення заборонити імпорт українських продуктів харчування, але будь-якої миті готова сісти за стіл переговорів з українськими колегами, щоб обговорити зернове питання.

Як передає «Укрінформ», у суботу український міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський заявив, що з України до Польщі щомісяця поставляється 500-700 тисяч тонн різної с\г продукції, зокрема зерно, олія, цукор, яйця, м'ясо та інші продукти.

Проте значна частина цього обсягу йде транзитом до інших країн, зазначив міністр. За словами Сольського, близько 150-200 тисяч тонн української с\г продукції продавалося безпосередньо у Польщі.

Бекграунд. Нагадаємо, у Польщі заявили про зупинку імпорту українського зерна щонайменше до липня.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло