На росії занепадає кораблебудування через відсутність західних запчастин
Навіть якщо є запчастини — не вистачає західних спеціалістів, які можуть їх встановлювати

Російські кораблебудівники змушені скоротити виробництво, залишившись без іноземних запчастин. Імпортозамістити хоча б деякі з них вдасться в кращому разі за кілька років.
Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.
Російська Об'єднана суднобудівна корпорація (ОСК) будує 59 вантажних кораблів. У 2020 році вона поставила 17 суден, у 2021 році – 16, але в минулому – лише чотири, бо з Німеччини перестали приходити гвинтові колонки, розповіли WSJ кілька людей, знайомих із замовленнями компанії.
Локалізувати їхнє виробництво намагалися ще до вторгнення. У 2018 році головний виконавчий директор «Роснефти» Ігор Сєчін обіцяв, що у 2019 році у росії почнеться випуск найновіших винторулевих колонок – ключового елемента системи електроруху судна. Виробляло їх спільне підприємство «Роснефти» та General Electric для великотоннажних суден, що випускаються суднобудівним комплексом «Звєзда».
Але 8 березня 2022 року General Electric оголосила про зупинення своєї діяльності у рф.
Портфель замовлень «Звєзди», головним клієнтом якого є «Роснефть» (їй потрібні танкери, газовози, зокрема льодового класу), включає понад 50 суден. Ті компоненти, які були в запасі до введення санкцій, встановлювали за допомогою корейських партнерів, а ті перестали працювати з росією.
Крім того, за словами менеджера «Звєзди», виробництво на верфі у Приморському краї йде з перебоями через відсутність імпортних двигунів. Щоб почати випускати деякі з необхідних компонентів у росії, знадобиться кілька років, каже він.
Бекграунд. Нагадаємо, на росії в грудні несподівано помер глава заводу, який постачає підводні човни для Чорноморського флоту рф.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].