«Нафтогаз» зареєструвався на платформі для спільних закупівель газу ЄС
Така участь дає додаткову «страховку» для України на наступний опалювальний сезон та дозволяє зберігати газ в українських підземних сховищах

НАК «Нафтогаз України» зареєструвався на платформі для спільних закупівель газу Aggregate EU і готовий до першого етапу її роботи.
Про це повідомляє пресслужба компанії.
Очільник «Нафтогазу» Олексій Чернишов запропонував учасникам європейського газового ринку використовувати потужності українських підземних сховищ газу (ПСГ) для зберігання природного газу, закупленого в межах платформи Aggregate EU.
Оператор ПСГ – АТ «Укртрансгаз» – успішно пройшов сертифікацію та підтвердив своє право здійснювати діяльність зі зберігання газу відповідно до оновлених правил в Євросоюзі та Енергетичному Співтоваристві.
«Нафтогаз» здатний зробити Україну «павербанком» об’єднаної Європи та сподівається на плідну співпрацю», – додав Чернишов.
ЄС створює газовий пул, щоб уникнути повторення торішніх стрибків цін.
Представники керівної ради Енергетичної платформи ЄС зазначили, що участь «Нафтогазу» дає додаткову «страховку» для України на наступний опалювальний сезон, а також відкриває можливість учасникам платформи зберігати газ в українських підземних сховищах.
Трейдери, які працюють в межах платформи, теж зможуть закачувати газ в українські підземки та зберігати його до приходу нових учасників.
Бекграунд. Війна в Україні змінила енергетичні ринки і Європа поспішила забезпечити якомога більше альтернативних джерел постачання.
«Схоже, що існує короткочасний надлишок газу, який повинен підтримувати тиск на ціни на ЗПГ протягом наступних кількох тижнів «, – сказав Тейлон Кастер, аналітик Bloomberg Intelligence з питань енергетики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].