Італійські компанії не планують покидати російський ринок, а деякі збираються збільшити інвестиції

Італійські компанії не планують покидати російський ринок, а деякі збираються збільшити інвестиції

На їх думку, ринок рф має важливе геополітичне та геоекономічне значення

This text is also available in English
Італійські компанії не планують покидати російський ринок, а деякі збираються збільшити інвестиції
фото Shutterstock

Італійські компанії не планують залишати російський ринок, заявив президент Асоціації італійських підприємців у росії Вітторіо Торрембіні в інтерв’ю РБК.

За його словами, лише дві італійські фірми продали свій російський бізнес останнім часом: державне енергетичне підприємство Enel та ще одна компанія, яка давно планувала піти з росії.

«Крім компаній із нафтогазового сектору, всі залишилися. Деякі зменшували кількість співробітників, але ніхто не залишив росію», – заявив Торрембіні.

Італійські компанії залишаються у рф попри значні труднощі, які виникають через проблеми з логістикою та фінансами, зазначив він. За його словами, влада Італії та ЄС чинить тиск на банківський сектор, який продовжує працювати з росією.

«Проте наші фірми досить сильні, щоб не потрапити під вплив обмежень. росія – це великий ринок, він має геополітичне та геоекономічне значення. Це не Непал», – сказав Торрембіні.

Більше того, деякі італійські компанії мають намір збільшити інвестиції до росії. Їм, зокрема, цікаві такі галузі, як будівельні матеріали та продукти харчування. За словами Торрембіні, приблизно три-чотири компанії готуються вкласти свої гроші у російський бізнес. Їх назви він не розкрив.

Загалом у росії працюють понад сто італійських компаній.

Італійська Enel продала свою частку в 56% в компанії «Енел росія» «Лукойлу» та фонду «Газпромбанк-Фрезія» за 137 млн євро.

До початку вторгнення в Україну в росії працювали 2400 дочірніх підприємств, 1400 компаній із країн ЄС та G7. За 2022 рік ринок рф залишили 8,5% закордонних організацій, підрахували економісти.

За оцінкою російського Центру стратегічних розробок, після початку вторгнення 34% закордонних компаній обмежили роботу в росії, 15% продали бізнес, а 7% пішли з ринку без продажу.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що на росії занепадає кораблебудування через відсутність західних запчастин.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло