Заборона Єврокомісії на імпорт української агропродукції почне діяти 2 травня – ЗМІ

Заборона Єврокомісії на імпорт української агропродукції почне діяти 2 травня – ЗМІ

До цього часу Польща має відмовитися від ембарго на імпорт десятків агронайменувань і обмежитися чотирма

This text is also available in English
Заборона Єврокомісії на імпорт української агропродукції почне діяти 2 травня – ЗМІ
Фото: flickr.com

Польща до 2 травня має відмовитися від заборони на імпорт десятків продуктів харчування з України й обмежитися ембарго  на чотири товари:пшеницю, кукурудзу, насіння ріпаку та соняшнику.

Про це повідомляє польське RMF24 з посиланням на джерела у Брюсселі.

За даними видання, Єврокомісія вже працює над проєктом регламенту ЄС, який забороняє імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до п’яти країн-сусідів України, і хоче, щоб регламент набув чинності 2 травня.

Польща, Болгарія, Угорщина та Словаччина підтвердили, що скасують національні заходи якнайшвидше. Зараз ЄК чекає на конкретні рішення з цього питання. Ідея полягає в тому, щоб уникнути паралельних заборон.

Бекграунд. Нагадаємо: 28 квітня ввечері Єврокомісія досягла домовленості з п’ятьма країнами Центральної та Східної Європи щодо обмеження імпорту зерна та інших продовольчих товарів із України.

Активні перемовини тривали понад тиждень. За їх результатом вирішено, що Польща, Угорщина, Словаччина та Болгарія знімуть національні обмеження на імпорт української агропродукції, які вони в односторонньому порядку запровадили минулого тижня.

Натомість Єврокомісія заборонить ввезення кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до 5 держав-членів – Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія. При цьому не буде обмежено транзит через ці держави, імпорт до інших держав-членів ЄС та до третіх країн. Євросоюз також надасть близько 100 млн євро на підтримку власного сільського господарства цих країн.

Mind розбирався, як змінюються правила експорту української агропродукції у наступному маркетинговому сезоні та як це може трансформувати галузь.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло