НАЗК визнало угорський OTP Bank міжнародним спонсором війни

НАЗК визнало угорський OTP Bank міжнародним спонсором війни

Російський ОТП Банк сплатив до бюджету країни-агресора близько 190 млн рублів лише податку на прибуток

НАЗК визнало угорський OTP Bank міжнародним спонсором війни
Фото: flickr.com

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Рішення ухвалено через позицію керівництва банку продовжувати діяльність в росії та визнання так званих Донецької та Луганської “народних республік”.

Про це йдеться у повідомленні НАЗК.

ОТП Банк є основою міжнародної фінансової групи OTP Group, яка є одним з лідерів ринку фінансових послуг Центральної та Східної Європи. OTP Bank має дочірні банки у росії, Україні, Хорватії, Словенії, Словаччині, Чорногорії та Румунії.

OTP входить до числа 50 найбільших банків росії, а по низці напрямків входить до лідерів ринку. Він обслуговує понад 2,2 млн клієнтів і представлений більше ніж в 1 850 населених пунктах держави-терориста, що підкреслює його важливість для російської економіки, яка бореться з санкціями Заходу та намагається їх обійти.

Банк займає 2 місце на ринку надання кредитів в пунктах продажу товарів з часткою цього ринку 15,3%, а також займає восьме місце в росії на ринку кредитних карт. 

Російський ОТП Банк залишається одним з провідних банків на російському ринку фінпослуг навіть після вторгнення РФ в Україну й отримав у 2020 році 113 млн рублів прибутку та сплатив до бюджету країни-агресора близько 190 млн рублів лише податку на прибуток.

До того ж банк також надає пільгові умови кредитування російським військовим та відстрочки платежів для цієї категорії росіян.

Бекграунд. На таких же підставах НАЗК внесло австрійську банківську групу Raiffeisen Bank International (RBI) до переліку міжнародних спонсорів війни.

«Одна з найбільших австрійських банківських груп працює у 14 країнах Центральної та Східної Європи, обслуговуючи 17,2 млн клієнтів. Підставою для внесення до перелік стало те, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну банк продовжив працювати в рф, а Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані ДНР і ЛНР», – йшлося в заяві НАЗК.

Mind розбирався, у чому саме суть претензій до групи Raiffeisen і як це може вплинути на неї та, зокрема, на дочірній банк в Україні.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло