Британський регулятор схвалив злиття супутникових операторів Inmarsat та Viasat
Встановлено, що угода на 5,4 млрд фунтів стерлінгів не загрожує конкуренції у супутниковому секторі

Наглядовий орган, що забезпечує антимонопольний контроль у Великій Британії, дозволив злиття двох супутникових гігантів Іnmarsat та Viasat.
Про це йдеться у повідомленні Управління з питань конкуренції та ринків (CMA).
Регулятор дійшов висновку, що поглинання британської фірми Inmarsat американською компанією Viasat в рамках угоди вартістю у 5,4 млрд фунтів стерлінгів не несе загрози обмеження конкуренції у супутниковому секторі.
Детальне вивчення угоди було розпочато в жовтні минулого року на тлі побоювань, що це злиття може спричинити підвищення цін на послуги Wi-Fi доступу на борту літаків авіакомпаній.
Обидві компанії надають підприємствам у всьому світі послуги підключення через супутник.
У CMA заявили, що зібрали докази, які свідчать про те, що сектор супутникового зв’язку швидко розширюється через підвищений попит на підключення на тлі постійного зростання використання інтернету компаніями та споживачами.
Тому у ролі конкурентів об’єднаної компанії виступатимуть нові гравці, які виходять на ринок, надаючи послуги підключення до Wi-Fi на авіарейсах. Зокрема, мережа Starlink, якою керує SpaceX мільярдера Ілона Маска.
Бекграунд. Нагадаємо: Україні дві компанії Viasat. Mind розбирався, яку з них «забанила» Нацрада та як у цій історії перетнулися аліна кабаєва, Ігор Коломойський та начебто британський бізнес.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].