Україна і Південна Корея підписали попередню угоду про залучення пільгового кредиту на $8 млрд від EDCF
Очікується, що після підписання остаточної угоди протягом 3–4 місяців Україна отримає перший транш до $300 млн, ще $3 млрд у 2024 році

Між Україною і Південною Кореєю підписано міжурядову попередню угоду щодо кредитів від Фонду економічного розвитку і співробітництва (EDCF), спеціального підрозділу Корейського експортно-імпортного банку.
Про це повідомляє Мінекономіки.
Зазначається, що документ було підписано в межах конференції «Азійське лідерство» під час візиту української делегації до Республіки Корея. На церемонії Україну представляла перший віцепрем’єр-міністр Юлія Свириденко.
За її словами, «можливість отримання першого траншу від EDCF в розмірі до $300 млн з'явиться вже у 2023-му, протягом 3-4 місяців з моменту підписання другого етапу угоди, що очікується за місяць від сьогоднішньої надзвичайно важливої події».
Вона пояснила, що наступний транш до $3 млрд стане доступним у 2024 році з поступовим збільшенням ліміту до $8 млрд. За її словами, Україна матиме можливість скористатися корейськими ресурсами та експертизою для відновлення постраждалої інфраструктури, промислових підприємств і цивільних об'єктів після війни.
Як зазначає Мінекономіки, кошти будуть залучені на довгостроковий період під мінімальні відсотки: строк кредиту – до 40 років під 0,15% річних із відстрочкою повернення тіла кредиту на 10 років. Позики надаватимуться Експортно-імпортним банком Кореї в рамках фонду EDCF.
Повідомляється, що для отримання фінансування певних проєктів будуть укладатися окремі кредитні договори. Зі свого боку, уряд Кореї може надавати гранти та технічну допомогу для підготовки й оцінки цих проєктів.
Крім того, планується відкриття офісу EDCF в Україні.
Довідково. Фонд економічного розвитку і співробітництва (EDCF) було засновано урядом Республіки Корея 1 червня 1987 року з метою сприяння економічному співробітництву з країнами, що розвиваються. Він надає фінансову підтримку для промислового розвитку та економічної стабільності країн-партнерів.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що Південна Корея «позичила» США 500 000 снарядів, що допоможе в постачанні Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].