На китайські заводи припадає 54% світового виробництва електромобілів – NYT

На китайські заводи припадає 54% світового виробництва електромобілів – NYT

За оцінками Benchmark Minerals, до 2030 року Китай вироблятиме вдвічі більше акумуляторів, ніж усі інші країни разом узяті

На китайські заводи припадає 54% світового виробництва електромобілів – NYT

Зазначається, що майже всі заводи використовують акумулятори місцевого виробництва. Китайські компанії за допомогою держпідтримки придбали частки в гірничодобувних компаніях на п'яти континентах, і незалежно від того, хто видобуває корисні копалини, майже всі вони постачаються до КНР для переробки на матеріали, придатні для виготовлення акумуляторів.

Про це йдеться в матеріалі The New York Times.

Ця країна обробляє 95% марганцю, 73% кобальту, 70% графіту, 67% літію, 63% нікелю.

Повідомляється, що Піднебесна стала найбільшим виробником акумуляторів завдяки тому, що з'ясувала, як ефективно і з меншими витратами виготовляти компоненти для акумуляторів.

Хайнер Хеймес, професора Аахенського університету RWTH (Німеччина), каже, що Китай може будувати заводи з виробництва батарей майже вдвічі дешевше, ніж країни Північної Америки чи Європи.

Експерти кажуть, що для будь-якої іншої країни майже неможливо стати самостійною в ланцюгу постачання акумуляторів незалежно від того, чи має вона дешевшу робочу силу чи знаходить інших глобальних партнерів. Компанії в будь-якій точці світу прагнуть створити партнерські відносини з китайськими виробниками, щоб увійти в галузь або розширити її.

«Ніхто не зможе досягти успіху в галузі електромобілів без певного типу співпраці з Китаєм, прямо чи опосередковано», – підсумовує Скотт Кеннеді, старший радник C.S.I.S.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Northvolt має намір збудувати два нових заводи з виробництва акумуляторів для електрокарів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло