Міністр МЗС Литви: «Не варто зосереджуватися тільки на F-16, Україні потрібно більше важкого озброєння»
Боррель заявив, що підготовка українських пілотів на F-16 уже почалася

Міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс високо оцінив створення міжнародної коаліції F-16 як «важливий крок вперед», але закликав країни-союзники пам’ятати, що Києву також потрібно більше західної зброї, яка вже була схвалена раніше, пише CNN.
Прибувши на зустріч міністрів закордонних справ ЄС у Брюссель у понеділок, Ландсбергіс закликав союзників не зосереджуватися тільки на літаках, щоб не відвернути увагу від надсилання Україні зброї для захисту від росії, як-от гаубиці, ракети Stinger і HIMARS.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
«Наша підтримка України має бути постійною, не лише додаючи нову зброю, але й допомагаючи з тим, що було обіцяно раніше», – сказав Ландсбергіс.
Також у розмові з журналістами після прибуття на зустріч у Брюсселі головний дипломат ЄС Жозеп Боррель висловив надію, що найближчим часом Україні нададуть F-16.
Боррель сказав, що «добре, що G7 нарешті вирішила підготувати ґрунт для того, щоб забезпечити Україну потрібними їй винищувачами».
«Я думаю, що підготовка пілотів вже почалася. Це перше, що потрібно зробити. І я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо забезпечити Україну такою зброєю», – додав він.
Переговори щодо реактивних літаків набирають обертів: вимоги Києва надати F-16 отримали значний поштовх на вихідних, коли президент США Джо Байден заявив, що США підтримають навчання українських пілотів і не проти того, щоб інші країни надали Україні свої F-16.
Коментарі Байдена на саміті з лідерами G7 в Японії прозвучали через кілька днів після того, як Британія та Нідерланди заявили, що створюють «міжнародну коаліцію», щоб допомогти Україні отримати F-16.
Президент Володимир Зеленський привітав рішення Байдена, написавши у Twitter, що «це значно посилить нашу армію в небі».
Бекграунд. Нагадаємо, за даними ЗМІ, визначальну роль у рішенні про надання Україні F-16 зіграв держсекретар Блінкен.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.