Рейтинг IT-вишів у 2023 році очолив УКУ
Найбільший ІТ-університет України КПІ ім. Сікорського — на 8-й сходинці рейтингу

Лідером рейтингу університетів, які готують фахівців для ІТ-галузі, у 2023 році став Український католицький університет. Його студенти та випускники рекомендують свій виш (середня оцінка – 9,3 бала з 10). Айтівці, які тут вчилися, можуть претендувати на високі зарплати й добре знають англійську.
Про це свідчать дані щорічного рейтингу ІТ-університетів від DOU.
На другому місці Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця, який теж традиційно на перших сходинках у нашому рейтингу завдяки хорошим відгукам колишніх студентів-айтівців (у 2019 році він був четвертим).
Серед київських університетів у першій п’ятірці Національний університет ім. Шевченка і Національний університет «Києво-Могилянська академія». Студенти та випускники, як завжди, активно рекомендують Могилянку абітурієнтам (середня оцінка – 8,7 бала з 10), і цим вона завдячує високому місцю в рейтингу. Ті, хто вчився в КНУ ім. Шевченка, не так позитивно оцінюють свій університет, проте високі зарплати його студентів і випускників, а також їхнє хороше володіння англійською, забезпечили університету місце на початку рейтингу.
Серед новачків рейтингу – Одеський національний університет ім. Мечникова, який потрапив до першої п’ятірки завдяки непоганим оцінкам від студентів і випускників та їхньому знанню англійської.
Державний університет телекомунікацій і Сумський державний університет ділять 6–7 позицію в рейтингу завдяки високим зарплатам своїх випускників і студентів і їхній готовності рекомендувати ЗВО.
Найбільший ІТ-університет України КПІ ім. Сікорського – на 8-й сходинці рейтингу. Попри високі зарплати студенти й випускники КПІ скептично відгукуються про свій виш. Їхня готовність рекомендувати його отримала 6,4 бала з 10, що нижче від середнього рівня за всіма університетами.
Згідно з дослідженням, понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують нинішнім абітурієнтам здобувати вищу освіту.
Зазначається, що 77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам ЗВО в Україні, 19% – за кордоном.
При цьому 79% нинішніх студентів українських університетів вчаться повністю онлайн. Більшість студентів київських ЗВО, як і університетів, розташованих поблизу лінії бойових дій, вчаться повністю онлайн.
Тільки два університети в рейтингу вчаться переважно офлайн – УКУ та ХНУ (м. Хмельницький).
34% студентів вважають очне навчання більш ефективним, а 30% – дистанційне навчання.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].