Рейтинг IT-вишів у 2023 році очолив УКУ

Рейтинг IT-вишів у 2023 році очолив УКУ

Найбільший ІТ-університет України КПІ ім. Сікорського — на 8-й сходинці рейтингу

Рейтинг IT-вишів у 2023 році очолив УКУ
Фото: УКУ

Лідером рейтингу університетів, які готують фахівців для ІТ-галузі, у 2023 році став Український католицький університет. Його студенти та випускники рекомендують свій виш (середня оцінка – 9,3 бала з 10). Айтівці, які тут вчилися, можуть претендувати на високі зарплати й добре знають англійську.

Про це свідчать дані щорічного рейтингу ІТ-університетів від DOU. 

На другому місці Харківський національний економічний університет ім. Кузнеця, який теж традиційно на перших сходинках у нашому рейтингу завдяки хорошим відгукам колишніх студентів-айтівців (у 2019 році він був четвертим).

Серед київських університетів у першій п’ятірці Національний університет ім. Шевченка і Національний університет «Києво-Могилянська академія». Студенти та випускники, як завжди, активно рекомендують Могилянку абітурієнтам (середня оцінка – 8,7 бала з 10), і цим вона завдячує високому місцю в рейтингу. Ті, хто вчився в КНУ ім. Шевченка, не так позитивно оцінюють свій університет, проте високі зарплати його студентів і випускників, а також їхнє хороше володіння англійською, забезпечили університету місце на початку рейтингу.

Серед новачків рейтингу – Одеський національний університет ім. Мечникова, який потрапив до першої п’ятірки завдяки непоганим оцінкам від студентів і випускників та їхньому знанню англійської.

Державний університет телекомунікацій і Сумський державний університет ділять 6–7 позицію в рейтингу завдяки високим зарплатам своїх випускників і студентів і їхній готовності рекомендувати ЗВО.

Найбільший ІТ-університет України КПІ ім. Сікорського – на 8-й сходинці рейтингу. Попри високі зарплати студенти й випускники КПІ скептично відгукуються про свій виш. Їхня готовність рекомендувати його отримала 6,4 бала з 10, що нижче від середнього рівня за всіма університетами.

Згідно з дослідженням, понад 90% айтівців мають вищу освіту або здобувають її, і тільки 4% не рекомендують нинішнім абітурієнтам здобувати вищу освіту.

Зазначається, що 77% студентів і недавніх випускників рекомендували б нинішнім абітурієнтам ЗВО в Україні, 19% – за кордоном.

При цьому 79% нинішніх студентів українських університетів вчаться повністю онлайн. Більшість студентів київських ЗВО, як і університетів, розташованих поблизу лінії бойових дій, вчаться повністю онлайн.

Тільки два університети в рейтингу вчаться переважно офлайн – УКУ та ХНУ (м. Хмельницький).

34% студентів вважають очне навчання більш ефективним, а 30% – дистанційне навчання.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло