Китай замість російського газопроводу “Сила Сибіру” вирішив будувати спільний проект з Туркменістаном

Китай замість російського газопроводу “Сила Сибіру” вирішив будувати спільний проект з Туркменістаном

Намагання путіна домовитися про збільшення поставок газу до Китаю зайшли в глухий кут

This material is also available in English
Китай замість російського газопроводу “Сила Сибіру” вирішив будувати спільний проект з Туркменістаном
фото kremlin.ru

Замість проекту «Сила Сибіру 2» потужністю 50 млрд кубометрів, який кремль просуває понад 7 років, Пекін вирішив віддати пріоритет новому газопроводу з Туркменістану.

Джерело. Про це повідомляє Reuters з посиланням на джерела з-поміж високопоставлених китайських чиновників і представників нафтогазової галузі країни.

Хоча туркменський газ коштує Китаю на 30% дорожче за російський, а переговори про знижку з Ашхабадом не принесли результату, Пекін дав «зелене світло» проекту “Лінія D”, за яким із Туркменістану буде імпортуватися 30 млрд кубометрів щороку.

За словами високопоставленого джерела Reuters, державна нафтогазова корпорація CNPC минулого тижня розпочала розробку техніко-економічного обґрунтування 200-кілометрового інтерконектора від кордону провінції Сіньцзян з Киргизстаном до китайського міста Уцзя як перший пункт прийому.

«Це означає, що йде підготовка лінії D», – сказало джерело, додавши, що будівництво внутрішньої магістралі на території КНР може розпочатися вже наступного року.

У 2022 році трьома діючими трубопроводами Китай імпортував з Туркменії 35 млрд кубометрів газу, заплативши за нього $10,3 млрд.

Російські поставки по запущеній в 2019 році трубі «Сила Сибіру» склали 16 млрд кубів, а їх вартість виявилася в 2,5 рази нижчою – близько $4 млрд.

На зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном у Кремлі у березні російський диктатор владімір путін запропонував збільшити потоки газу у 6 разів – до 98 млрд кубометрів на рік.

І хоча путін називав Сі «дорогим другом» і заговорив китайською, піднімаючи тост за його здоров'я, довгоочікуваного газового контракту так і не було підписано.

Бекграунд. Крім того стало відомо, що Китай, Узбекистан і Киргизстан збудують залізницю в Європу в обхід росії.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло