Французький виробник шин Michelin продав свої активи у росії місцевій компанії
Згідно з новим російським законодавством, компанія повинна продати свій бізнес за півціни

Французький виробник шин Michelin продав свої активи в росії, включаючи завод у підмосковному Давидові, російському дистриб'ютору «Пауер Інтернешнл-шини».
Джерело. Про це у п'ятницю, 26 травня, повідомляється у прес-релізі підприємства, передає RFI.
Заснована в Клермон-Феррані шинна фірма Michelin була представлена ще в царській Росії на початку XX століття, пішла з росії в 1917 році і повернулася в 1997-му, зазначає французьке економічне видання Les Echos. Після початку вторгнення рф в Україну Michelin знову пішла з росії, як і багато інших західних компаній.
З 15 березня 2022 року Michelin зупинила все виробництво в рф, зобов'язавшись підтримати сотні своїх російських співробітників. З того часу її шинний завод у підмосковному Давидові, який працював з 2004 року, простоював. До цього фабрика у Давидові забезпечувала 1% загального шинного виробництва групи. Щодо продажів Michelin, на росію припадало 2%.
Про плани продажу своїх російських активів Michelin повідомила у червні 2022 року. Тоді в комюніке Michelin говорилося, що група «вимушена» планувати продаж до кінця 2022 року і розглядає варіант із передачею бізнесу своєму локальному менеджменту. Однак цей сценарій не вдалося реалізувати «через значні труднощі, які не дозволяють зробити таку діяльність автономною», пояснили в Michelin.
26 травня було офіційно оголошено, що Michelin продала російській компанії свій шинний завод у підмосковному Давидові та бренд Camso, що спеціалізується на позашляхових шинах та гусеницях для спецтехніки. Покупцем виступила фірма «Пауер Інтернешнл-шини» , яка займається закупівлею та збутом шин різних марок.
Сума угоди не оголошується. Відтепер влада рф вимагає внеску до бюджету при продажі активів іноземцями. Такі бізнеси, згідно з новим законом, повинні бути продані за півціни і нижче.
Раніше в Michelin повідомляли, що в росії у них близько тисячі співробітників, у тому числі 750 працівників – на заводі в Давидові.
У березні ц.р. повідомлялося, що «Пауер Інтернешнл-шини» почала ввозити до рф шини китайської марки Hifly, що може допомогти перезапустити завод у Давидові. За оцінкою аналітиків, повноцінний перезапуск виробництва займе щонайменше рік.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].