Французький виробник шин Michelin продав свої активи у росії місцевій компанії

Французький виробник шин Michelin продав свої активи у росії місцевій компанії

Згідно з новим російським законодавством, компанія повинна продати свій бізнес за півціни

This material is also available in English
Французький виробник шин Michelin продав свої активи у росії місцевій компанії
фото DR

Французький виробник шин Michelin продав свої активи в росії, включаючи завод у підмосковному Давидові, російському дистриб'ютору «Пауер Інтернешнл-шини».

Джерело. Про це у п'ятницю, 26 травня, повідомляється у прес-релізі підприємства, передає RFI.

Заснована в Клермон-Феррані шинна фірма Michelin була представлена ще в царській Росії на початку XX століття, пішла з росії в 1917 році і повернулася в 1997-му, зазначає французьке економічне видання Les Echos. Після початку вторгнення рф в Україну Michelin знову пішла з росії, як і багато інших західних компаній.

З 15 березня 2022 року Michelin зупинила все виробництво в рф, зобов'язавшись підтримати сотні своїх російських співробітників. З того часу її шинний завод у підмосковному Давидові, який працював з 2004 року, простоював. До цього фабрика у Давидові забезпечувала 1% загального шинного виробництва групи. Щодо продажів Michelin, на росію припадало 2%.

Про плани продажу своїх російських активів Michelin повідомила у червні 2022 року. Тоді в комюніке Michelin говорилося, що група «вимушена» планувати продаж до кінця 2022 року і розглядає варіант із передачею бізнесу своєму локальному менеджменту. Однак цей сценарій не вдалося реалізувати «через значні труднощі, які не дозволяють зробити таку діяльність автономною», пояснили в Michelin.

26 травня було офіційно оголошено, що Michelin продала російській компанії свій шинний завод у підмосковному Давидові та бренд Camso, що спеціалізується на позашляхових шинах та гусеницях для спецтехніки. Покупцем виступила фірма «Пауер Інтернешнл-шини» , яка займається закупівлею та збутом шин різних марок.

Сума угоди не оголошується. Відтепер влада рф вимагає внеску до бюджету при продажі активів іноземцями. Такі бізнеси, згідно з новим законом, повинні бути продані за півціни і нижче.

Раніше в Michelin повідомляли, що в росії у них близько тисячі співробітників, у тому числі 750 працівників – на заводі в Давидові.

У березні ц.р. повідомлялося, що «Пауер Інтернешнл-шини» почала ввозити до рф шини китайської марки Hifly, що може допомогти перезапустити завод у Давидові. За оцінкою аналітиків, повноцінний перезапуск виробництва займе щонайменше рік.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло