Завдяки зниженню цін на газ в Європі російський бюджет втратить близько $3 млрд

Завдяки зниженню цін на газ в Європі російський бюджет втратить близько $3 млрд

На відміну від нафти, перенаправити на нові ринки російський трубопровідний газ дуже складно

This material is also available in English
Завдяки зниженню цін на газ в Європі російський бюджет втратить близько $3 млрд
фото Shutterstock

Котирування газу в Європі знизилися до рівнів дворічної давнини, до початку енергокризи: вранці в п'ятницю тисяча кубометрів на хабі TTF коштувала вже $275, тоді як ще восени «нормальною» ціною здавалися $1000.

Ціни впали втричі з початку року – це викликано поєднанням факторів:

1) великими для кінця весни запасами (ПСГ Євросоюзу сповнені дві третини),

2) стабільним потоком ЗПГ,

3) падінням споживання

4) теплою погодою.

Це може призвести навіть до від'ємних цін на газ у найближчому майбутньому, пише Bloomberg, – це станеться, якщо постачальникам буде вигідніше віддати газ, ніж продовжувати його зберігати.

У бік зниження цін також працює важка ситуація у промисловості, яка не поспішає нарощувати споживання, а також політика енергозбереження.

За прогнозами Єврокомісії, попит на газ у ЄС у найближчі 12 місяців може впасти більше за ті обсяги трубопровідного газу та ЗПГ, які країни розраховують купити у росії цього року», – пише «Коммерсант».

Все це означає, що до закладених до російського бюджету $700 котирування газу в Європі навряд чи наблизяться раніше за осінь.

Якщо середня ціна поставок російського газу протягом року становитиме $400 за тисячу кубометрів, бюджет рф недорахується $3 млрд надходжень у вигляді експортного мита на газ.

На відміну від нафти, перенаправити на нові ринки трубопровідний газ дуже складно, а ЄС міцно взяв курс на повну відмову від імпорту газу з росії.

Бекграунд. Нагадаємо, європейські запаси газу перевищують сезонні норми і заповнені приблизно на 66%, і дехто очікує, що сховища будуть заповнені вже в серпні, задовго до початку опалювального сезону.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло