Зернова ініціатива знову зупинена: росія заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України

Зернова ініціатива знову зупинена: росія заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України

У черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства

This text is also available in English
Зернова ініціатива знову зупинена: росія заблокувала реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України
Фото: pixabay.com

Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі оголосив про неможливість складання інспекційного плану на 1 червня, бо росія зупинила реєстрацію вхідного флоту до всіх портів України. 

Про це заявили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Впродовж двох днів, 30 та 31 травня, росія без пояснень зареєструвала для інспекції лише 1 вхідне судно на порт Чорноморськ, тоді як інші сторони СКЦ підтвердили до участі в Чорноморській Ініціативі 10 суден на три порти.  Деструктивна позиція росії та відсутність зареєстрованих суден на інспекцію унеможливлює складання інспекційного плану на сьогодні, про що всі сторони були повідомлені Секретаріатом СКЦ.

У черзі на інспекцію в територіальних водах Туреччини очікують 50 суден, на які має бути завантажено 2,4 млн тонн продовольства для світу. Це майже вдвічі більший обсяг, ніж було експортовано в травні. Деякі судна очікують інспекції СКЦ понад три місяці. Це понад $1 млрд збитків, які позначаються на кінцевій вартості продовольства для світу. Отже, росія вкотре знайшла спосіб обмежити світ в їжі.

Блокування реєстрації нового вхідного флоту, як і блокування найбільшого порту «Південний», є грубим порушенням умов Зернової ініціативи, під якою підписалася й країна-агресор.

«Сподіваємося, що партнери з Ініціативи все ж таки знайдуть рішення і припинять цей шантаж росії всього світу. Адже значення зернової ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком, і світ не повинен мовчати», – йдеться в повідомленні.

Бекграунд. Нагадаємо: учора стало відомо, що Україна вимагає від москви та ООН гарантій того, що угода щодо безпечного експорту чорноморського зерна нормально працюватиме, якщо Київ дозволить транзит російського аміаку через українську територію, заявив у вівторок український чиновник.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло