США припиняють ділитися з росією даними про ядерну зброю
Сполучені Штати вперше із розпаду СРСР відновили виробництво ядерних боєзарядів

США припиняють ділитися з росією даними про ядерну зброю, обмін якими здійснювався в рамках призупиненого кремлем Договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3).
З 1 червня російська сторона більше не отримуватиме відомостей про запуски американських міжконтинентальних балістичних ракет і місця базування стратегічних сил, включаючи ракети та пускові установки до них, йдеться у заяві Держдепартаменту.
Крім того, США заморожують механізм інспекцій ядерної зброї на своїй території: відтепер російські фахівці не зможуть отримати американські візи для перевірки стратегічних об'єктів Штатів, а раніше видані візи будуть анульовані.
«США, як і раніше, готові конструктивно працювати з росією щодо відновлення реалізації положень Договору СНО», – наголошує Держдеп.
Проте зараз така робота навряд чи можлива: президент владімір путін оголосив про призупинення участі росії в договорі – останньої двосторонньої угоди щодо ядерної зброї, яка залишилася від епохи кінця холодної війни.
росія «відмовилася проводити зустрічі двосторонньої консультативної комісії» з питань взаємних інспекцій, наголошує Держдеп, додаючи, що москву заздалегідь поінформували про наслідки своїх рішень.
У грудні 2022 року путін анонсував відмову від існуючої з радянських часів доктрини «відповідно-зустрічного» ядерного удару на користь «превентивного», а через три місяці оголосив про припинення участі в Договорі СНО.
У відповідь США вперше із розпаду СРСР відновили виробництво ядерних боєзарядів. На 2023 рік, згідно з щорічною доповіддю Національного управління з ядерної безпеки (NNSA), заплановано виконання програми, в рамках якої щороку буде вироблятися 80 плутонієвих сердечників – ключового елемента стратегічних та тактичних боєголовок та бомб.
Бекграунд. Нагадаємо, нещодавно міністри оборони росії й Білорусі підписали договір про розміщення в Білорусі ядерної зброї.