Бельгія розслідує, чи використовувалася її зброя у рейдах на територію росії

Бельгія розслідує, чи використовувалася її зброя у рейдах на територію росії

Раніше WP повідомила, що групи диверсантів нібито використовують бельгійські й чеські гвинтівки

This material is also available in English
Бельгія розслідує, чи використовувалася її зброя у рейдах на територію росії
фото DR

Прем'єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо заявив, що його уряд запросить в України роз'яснення у зв'язку з повідомленнями про те, що гвинтівки, вироблені в Бельгії, використовувалися проукраїнськими силами для боротьби з російськими військами на західному кордоні росії.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Washington Post повідомила 3 червня, що бійці «Російського добровольчого корпусу» та Легіону «Свобода Росії», які воюють на боці України і наприкінці травня проникли в Бєлгородську область, використали автомобілі, раніше надані Україні США та Польщею, та були озброєні гвинтівками бельгійського та чеського виробництва.

«Наше Міністерство оборони та його спецслужби розпочали розслідування та запитують інформацію, щоб встановити, що саме сталося», – заявив Де Кроо в ефірі бельгійського Radio 1.

«Європейська зброя доставляється в Україну за умови, що вона використовується на території України з метою захисту цієї території. І ми ведемо суворий контроль, щоби переконатися, що це так», – зазначив він.

Де Кроо відмовився коментувати можливі наслідки, якщо ці повідомлення підтвердяться.

Бекграунд. Нагадаємо, Бельгія надішле Україні $100 млн податкових надходжень від заморожених російських активів, половина цієї допомоги піде на військові потреби.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло