Найбільша в росії компанія з виробництва золота і срібла переносить бізнес у Казахстан через санкції

Найбільша в росії компанія з виробництва золота і срібла переносить бізнес у Казахстан через санкції

Акціонерна вартість “Поліметалу” після російського вторгнення в Україну скоротилася майже у 7 разів

This material is also available in English
Найбільша в росії компанія з виробництва золота і срібла переносить бізнес у Казахстан через санкції
фото DR

Ключові топ-менеджери АТ «Поліметал» – найбільшого в росії виробника срібла та одного з найбільших добувачів золота – пішли зі своїх постів, оголосила компанія у понеділок.

Джерело: moscowtimes.eu

Віталій Несіс, головний виконавчий директор, та Максим Назимок, головний фінансовий директор, подали у відставку з усіх керівних посад у російському підрозділі Polymetal, який потрапив під санкції США у травні.

Несіс і Назимок збережуть свої поточні посади в Polymetal International plc і зосередять зусилля на операційній діяльності в Казахстані, де компанія зосереджує близько третини виробничих потужностей.

Як повідомила прес-служба «Поліметалу», вони також займуться «переїздом» компанії до Міжнародного фінансового центру в Астані, який планується завершити до кінця поточного року.

Зараз «Поліметал», найбільшим акціонером якого є мільярдер Александр Несіс, який проживає в Швейцарії, зареєстрований на острові Джерсі. А перереєстрація головної компанії в Казахстані дозволить відновити виплату дивідендів усім акціонерам, частина яких зараз не може отримувати їх через санкції ЄС.

На російські підприємства, розташовані в Магаданській та Свердловській областях, а також у Хабаровському краї, Якутії та Чукотці, припадає близько двох третин виробництва «Поліметалу». Залишок компанія видобуває в Казахстані на двох копальнях, які принесли їй минулого року половину прибутку.

У 2024 році «Поліметал» може розділити бізнес – на російську та казахстанську частини, розповідав Несіс в інтерв'ю Financial Times. За його словами, переїзд до Казахстану з наступним поділом активів допоможе відновити акціонерну вартість компанії, яка після російського вторгнення в Україну скоротилася майже у 7 разів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло