Гайду: Через підрив Каховської ГЕС під загрозою урожай в трьох областях

Гайду: Через підрив Каховської ГЕС під загрозою урожай в трьох областях

Нардеп назвав знищення росіянами греблі терористичним актом, наслідки якого відчує весь світ

This material is also available in English
Гайду: Через підрив Каховської ГЕС під загрозою урожай в трьох областях
скріншот

Підрив Каховської ГЕС та обмілення Каховського водосховища ставить під удар сільськогосподарські угіддя у трьох областях України, для зрошення яких брали воду з водосховища – про це заявив голова комітету Верховної ради з аграрної та земельної політики.

Джерело. Про це заявив голова парламентського комітету Олександр Гайду, передає прес-служба Верховної ради.

За його словами, сільськогосподарські підприємства Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей, розташовані навколо водосховища, часто страждають від посухи, і обмілення водосховища загрожує посівам загибеллю.

«Підрив Каховської ГЕС – це терористичний акт, який ставить під загрозу світову продовольчу безпеку. Наслідки вже дуже суттєві для наших аграріїв, оскільки зрошувати землі у трьох регіонах, які залежать від Каховської ГЕС, зараз неможливо. Ці регіони постачають наше продовольство усьому світу», – сказав Гайду.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що катастрофа на Каховській ГЕС спричинила зростання цін на пшеницю – ф'ючерси на пшеницю в США зросли до $6,4 за бушель, піднявшись від більш ніж дворічного мінімуму в $5,9.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло