Банки Вірменії, Казахстану і Гонконгу не приймають платежі з росії за товари «паралельного імпорту»

Банки Вірменії, Казахстану і Гонконгу не приймають платежі з росії за товари «паралельного імпорту»

Через півроку-рік росія зіткнеться з гострим дефіцитом підсанкційної продукції

This material is also available in English
Банки Вірменії, Казахстану і Гонконгу не приймають платежі з росії за товари «паралельного імпорту»
фото Shutterstock

Банки Вірменії, Казахстану та Гонконгу через ризик санкцій почали блокувати оплату від російських компаній за електроніку, що постачається за т.зв. “паралельним імпортом”, тобто контрабандою.

Джерело. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на джерела в галузі.

Зокрема, оплата не проходить за сервери, мікросхеми, процесори та інше телеком-обладнання для юросіб з росії. Через це, за словами джерела, російським компаніям доведеться ввозити цю електроніку під «альтернативними» кодами ТН ЗЕД (товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності).

Як нагадує видання, ще минулого року міністр економіки Вірменії Ваган Керобян наголошував, що вірменські банки «ретельно стежать за тим, щоб не потрапити під санкції». Казахстанські банки також посилили контроль, кажуть експерти.

«Прямо у країни-виробника закуповувати компоненти, запчастини, комп'ютери тощо неможливо, а через треті країни – все складніше і складніше, тому через півроку-рік ми можемо зіткнутися з дефіцитом санкційної продукції», – попереджає гендиректор російської логістичної компанії «Оптімалог» Георгій Властопуло.

У квітні ЗМІ писали, що Гонконгський банк відмовив в обслуговуванні російській компанії із списку санкцій.

Після масштабних санкцій проти рф і виходу іноземних компаній влада росії вирішила узаконити «паралельний імпорт». Наприклад, так у країну потрапляють нові iPhone із країн СНД, тобто без офіційного дозволу правовласника. Наслідки такого рішення – вища ціна товару та зниження якості сервісу.

Таким способом у рф ввозиться багато інших товарів. У листопаді 2022 року Мінпромторг включив до цього списку алкогольні напої. У рамках так званого паралельного імпорту в країну потрапляють також віскі Jack Daniel's, Jim Beam, White Horse, Bushmills, текіла та інший алкоголь.

Бекграунд. Нагадаємо, найбільша в росії компанія з виробництва золота і срібла переносить бізнес у Казахстан через санкції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло