Лувр прийме на зберігання музейні експонати з України

Лувр прийме на зберігання музейні експонати з України

На початку травня твори попрямували у супроводі військового конвою через Польщу та Німеччину

This material is also available in English
Лувр прийме на зберігання музейні експонати з України
фото DR

Лувр приймає на тимчасове зберігання 16 творів мистецтва, у тому числі дорогоцінні візантійські ікони з Києва, щоб захистити їх від війни в Україні. Про це у середу розповів директор музею Лоранс де Карс.

Джерело: RFI

«Від початку війни, як і інші великі музейні установи, ми думали про те, як підтримати наших українських колег. Восени, зіткнувшись із розпалом конфлікту, ми вирішили врятувати українські витвори», – сказала Лоранс де Карс агентству France-Presse.

“Це дрібниця в океані смутку та запустіння, але це справжній символ”, – додала вона.

Серед цих творів – п'ять візантійських ікон із Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві. Вони будуть виставлені на загальний огляд у Луврі з 14 червня до 6 листопада.

Одинадцять інших творів, «з числа найбільш знакових та крихких», були відібрані з українського музею для наукового співробітництва з реставрації творів, їх буде розміщено в резервах Лувру.

Наприкінці жовтня 2022 року Лоранс де Карс приймала українську делегацію представників музеїв, зокрема директора музею Ханенків.

У реєстрі Міністерства культури України було зареєстровано 468 пошкоджених або зруйнованих об'єктів культури, у тому числі 35 музеїв.

Станом на 31 травня ц.р. ЮНЕСКО підтвердило, що з моменту російського вторгнення було пошкоджено 258 культурних об'єктів: 111 культових споруд, 22 музеї, 93 історичних та/або художніх будівель, 19 пам'ятників, 12 бібліотек та 1 архів.

На початку жовтня минулого року поряд із музеєм Ханенків впала ракета, вибивши вікна. За винятком великих картин, витвори мистецтва здебільшого були «переміщені в заповідники, де вони схильні до перепадів температур і відключень електроенергії, що турбує наших українських колег», – сказала директор Лувру в інтерв'ю France-Presse.

Операція з порятунку 16 відібраних творів за фінансової підтримки Міжнародного альянсу захисту спадщини в зонах конфліктів була офіційно затверджена під час візиту в Україну міністра культури Франції Рими Абдул Малак у лютому. На початку травня твори попрямували у супроводі військового конвою через Польщу та Німеччину.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло