У виробника «Моршинської» звинуватили АРМА у спробі рейдерської зміни керівництва компанії

У виробника «Моршинської» звинуватили АРМА у спробі рейдерської зміни керівництва компанії

У компанії не задоволені можливою зміною керівництва, призначеного після конкурсу АРМА

У виробника 	«Моршинської» звинуватили АРМА у спробі рейдерської зміни керівництва компанії
Фото: flickr.com

У компанії IDS Ukraine заявили, що протягом останнього року підприємство потерпає від рейдерської атаки, яку здійснює прямий конкурент ТОВ «Карпатські мінеральні води», якого АРМА обрала переможцем конкурсу на управління заарештованими активами групи IDS.

Про це йдеться у пресрелізі компанії.

Зазначається, що ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва Ковтуненка було задоволено заяву детектива БЕБ Паламарчука, у якій той просив роз’яснити, чи може АРМА самостійно звільняти та призначати генерального директора компанії ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар». Відповідно до неї, АРМА «при здійсненні заходів з управління майном – корпоративними правами «INTERNATIONAL DISTRIBUTION SYSTEMS LIMITED» у вигляді 100% частки статутного капіталу ПрАТ МЗМВ «ОСКАР» з метою забезпечення збереження майна та збереження його економічної вартості має право одноосібно здійснювати повноваження вищого органу ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод», у тому числі обрання (призначення) генерального директора та припинення повноважень генерального директора ПрАТ «Моршинський завод мінеральних вод «Оскар».

У IDS Ukraine зазначають, що таке рішення суперечить Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». Посилаючись на закон, у виробника «Моршинської» зауважують, що АРМА, приймаючи в управління цінні папери, має тільки одне повноваження – передати їх в управління управителю, обраному на конкурсних засадах, і на цьому повноваження АРМА, згідно з вимогами закону, щодо отриманого активу закінчуються: Агентство не може самостійно призначати чи звільняти генерального директора.

«По-друге, особливе здивування викликає абсурдність позиції судді В. О. Ковтуненка. За півтора місяця до ухвали від 23.05.2023 (10 квітня 2023 року) детектив БЕБ уже звертався до суду з аналогічною заявою. Але В. О. Ковтуненко відмовив йому в роз’ясненні. Зараз же цей самий суддя чомусь кардинально змінив свою думку й вирішив перебрати на себе повноваження Верховної Ради України та одноосібним рішенням змінити закон про АРМА. На нашу думку, дії слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва В. О. Ковтуненко та детектива БЕБ В. О. Паламарчука можуть бути наслідком корупційної змови між суддею та АРМА, метою яких є реалізація злочинних намірів групи рейдерів, які намагаються знищити IDS Ukraine», – йдеться в повідомленні групи.

Бекграунд. Нагадаємо: з червня 2022 року 100% корпоративних прав компанії IDS Ukraine, що володіє ТМ «Моршинська», заарештовані судом. Вони передані в управління АРМА.

Згодом агентство оголосило конкурс на управителя для арештованих активів, переможцем на якому було оголошено компанію «Карпатські мінеральні води».

Таке рішення занепокоїло менеджмент IDS Ukraine, втім у компанії запевнили: вибір управителя активів виробника «Моршинської» не має вплинути на її операційну діяльність. Якщо, звісно, вибір АРМА є обґрунтованим, а всі процеси відбуватимуться виключно в межах закону. І от саме щодо цього думки розходяться.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло