Родини загиблих на батискафі “Титан” зможуть подати до суду, попри підписані згоди на ризик — Reuters

Родини загиблих на батискафі “Титан” зможуть подати до суду, попри підписані згоди на ризик — Reuters

Ще з 2018 року працівники компанії OceanGate публічно піднімали питання, що судно не є безпечним

Родини загиблих на батискафі “Титан” зможуть подати до суду, попри підписані згоди на ризик — Reuters
фото OceanGate Expeditions/ REUTERS

Відмова від претензій, підписана туристами перед відправкою в експедицію на дно Атлантичного океану, що закінчилася трагічно, не гарантує компанії-оператору підводного апарату захист від можливих позовів з боку сімей жертв.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на експертів у галузі права.

Батискаф зник у неділю менш ніж за дві години після початку занурення до останків легендарного судна «Титанік». Уламки апарату було знайдено на дні в четвер – Берегова охорона США повідомила, що, ймовірно, стався вибух камери тиску, скерований всередину.

Всі люди на борту загинули, включаючи генерального директора компанії-організатора OceanGate Expeditions та чотирьох туристів.

Пасажири, які заплатили до $250 000 кожен за занурення на глибину 3810 метрів, як передбачається, під час укладання контракту підписували відмову від претензій, у якому в т.ч. не раз згадується можливість смерті.

Відмовлення від претензій не завжди діють безумовно і нерідко судді відхиляють їх, якщо є докази грубої недбалості або не повністю розкритих загроз.

«Якщо існували аспекти у проектуванні чи будівництві цього судна, які були приховані від пасажирів, або воно свідомо було введено в експлуатацію всупереч інформації, що воно не підходить для занурення, то ці обставини беруть вгору над добровільною відмовою клієнтів від претензій», – сказав адвокат з травм та експерт з морського права Метью Д.Шаффер.

OceanGate – це невелика компанія, розташована в Еверетті, штат Вашингтон, і невідомо, чи має вона активи для виплати значних компенсацій, якщо такі будуть присуджені. Сім'ї можуть стягнути збитки із суми страховки OceanGate, якщо вона є.

Сім'ї також можуть вимагати відшкодування збитків від сторонніх організацій, які проектували, допомагали будувати або виготовляли компоненти для «Титану», якщо буде встановлено, що вони виявили недбалість і що деталі їх виробництва стали причиною вибуху.

Головне питання на попередній стадії, – це те, що саме знала OceanGate про безпеку свого батискафа і що з цього повідомила пасажирам.

Позивачі можуть послатися на позов колишнього співробітника OceanGate Девіда Лохріджа про порушення техніки безпеки, які він подавав до федерального суду Вашингтона у 2018 році. За його словами, висловлені ним серйозні сумніви щодо безпеки були проігноровані, і справу було врегульовано на умовах нерозкриття інформації, йдеться у судових документах.

У 2018 році група лідерів галузі також надіслала в OceanGate листа, в якому висловила серйозне занепокоєння щодо безпеки судна та рішення компанії не сертифікувати «Титан» через Американське бюро судноплавства – провідний сертифікуючий орган для підводних апаратів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло