Президент Польщі занепокоєний перекиданням ПВК «Вагнер» в Білорусь

Президент Польщі занепокоєний перекиданням ПВК «Вагнер» в Білорусь

США вважають, що групу Вагнера” потрібно розпустити

This text is also available in English
Президент Польщі занепокоєний перекиданням ПВК «Вагнер» в Білорусь
фото DR

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що можливий переїзд найманців ПВК «Вагнер» до Білорусі є негативним сигналом для Польщі, на який має відреагувати весь блок НАТО.

«Переміщення де-факто російських сил, можливо, у вигляді “групи Вагнера”, до Білорусі, як і переїзд туди її глави Пригожина – це дуже негативні сигнали для нас, і ми порушимо це питання перед союзниками, щоб підвищити швидкість реагування НАТО, зробити більш ефективними оборонні плани НАТО, прискорити перекидання солдатів, зміцнити батальйонні групи, дислоковані у нашому регіоні, збільшити кількість військових ресурсів у нашому регіоні», – цитує Дуду агентство Reuters.

Вашингтон зі свого боку хотів би, щоб «групу Вагнера» була розпущена, а її діяльність в Україні та в усьому світі припинилася. 

Про це заявили у Держдепартаменті.

«Щоразу, коли вагнерівці входять до якоїсь країни, за ними йдуть смерть та руйнування, – заявив представник зовнішньополітичного відомства Метью Міллер. – Ми бачимо, як вагнерівці експлуатують місцеве населення. Ми бачимо, як вони отримують місцеві багатства. Ми бачимо, як вони порушують права людини».

«Тому ми завжди закликали всі країни не вступати в контакт із силами “Вагнера” через згубні наслідки, які це матиме для їхніх країн і насамперед для їхніх народів», – додав Міллер.

Він зазначив, що події минулих вихідних посилюють побоювання з приводу нестабільності, яку несе «Група Вагнера», коли вона з'являється в будь-якій країні.

За словами російського та білоруського керівництва, після спроби заколоту та походу на москву 24 червня охочим найманцям із ПВК «Вагнер» буде надано можливість перебратися до Білорусі. Там уже знаходиться засновник компанії та ватажок заколоту Євгеній Пригожин.

Бекграунд. Нагадаємо, у відповідь на “бунт Пригожина” Німеччина відправить у Литву 4000 німецьких солдатів, а також надасть Україні ще 30 «гепардів».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло