Рада привела визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС – Железняк

Рада привела визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС – Железняк

На період воєнного стану дозволяється переміщення товарів територіями третіх країн, за винятком держави-агресора, з підтвердженням митного контролю в цих країнах

Рада привела визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС – Железняк
Фото: з вільного доступу

Верховна Рада підтримала в цілому закон про Про приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та забезпечення реалізації угод України про вільну торгівлю. «За» проголосували 259 депутатів.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Згідно з документом, країною походження товару вважатимуть:

  1. Країну, де товар був повністю отриманий.
  2. Країну, де товар був підданий останнім економічно обґрунтованим виробничим і технологічним операціям із переробки, які призвели до виробництва нового товару або є важливою стадією виробництва, за умови виконання критеріїв достатньої переробки в цій країні.
  3. Країну походження використаних при переробці матеріалів із найбільшою вартістю, якщо для конкретного товару не встановлено критерії достатньої переробки. 

Зазначається, що під країною походження товару можуть розумітися група країн, митні союзи країн, регіон, територія чи частина країни, якщо є необхідність їх виділення з метою визначення походження товару.

Закон також обмежує економічно необґрунтовані виробничі та технологічні операції. Такі операції здійснюються з метою ухилення від застосування заходів.

Зокрема, до економічно необґрунтованих операцій належать: збереження товарів під час транспортування, прості операції з очищення та сортування товарів, зміна упаковки, формування наборів, нанесення знаків на товари тощо. Уточнюється, що ці обмеження стосуються операцій, які не відповідають критеріям переробки та не мають економічного обґрунтування для отримання статусу походження товару.

Отже, законом передбачається під час дії воєнного стану дозволити тимчасове переміщення товарів через треті країни, якщо вони знаходяться під митним контролем і зберігаються в незмінному стані, крім території держави-окупанта (агресора). Для підтвердження цього використовуватимуть сертифікати, видані митними органами країн транзиту, які містять відповідні відомості про перебування товарів.

Бекграунд. Раніше Мind повідомляв, що депутати ВР пропонують привести визначення країни походження товару у відповідність до Митного кодексу ЄС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло