«Київміськбуду» не вистачає 24 млрд грн на добудову 20 ЖК

«Київміськбуду» не вистачає 24 млрд грн на добудову 20 ЖК

Станом на середину липня роботи велися лише на чотирьох обʼєктах холдингу

«Київміськбуду» не вистачає 24 млрд грн на добудову 20 ЖК
Фото: pixabay.com

«Київміськбуду» не вистачає 24 млрд грн для добудови 20 ЖК.

Про це повідомила директорка департаменту продажу та маркетингу компанії Тетяна Маркова.

Частина цієї суми – близько 4,5 млрд грн – потрібна, щоб добудувати дев'ять ЖК, які компанія отримала від збанкрутілого конкурента «Укрбуду».

За даними Маркової, станом на середину липня роботи велися лише на чотирьох об'єктах холдингу. Більшість із майже 20 000 інвесторів очікують квартири по кілька років.

Ключова проблема забудовника – робота за моделлю перехресного фінансування, коли будівництво здійснюється виключно коштом нових інвесторів.

Друга проблема – борги перед «Київміськбудом»:

  • 326 млн грн боргу зберігається за інвесторами, які купували житло «на виплат»,
  • 400 млн грн зобов'язань фінкомпанії-управителя фонду фінансування будівництва «Укрбуду».

У 2022 році холдинг здав у експлуатацію три ЖК на 101 700 кв. м та чотири паркінги на 617 машиномісць. Виручка впала до 1,4 млрд грн – з 6 млрд грн у 2021-му та 3,8 млрд грн у 2020-му. Збиток за минулий рік сягнув майже 55 млн грн. За рік війни компанія витратила близько 400 млн грн резервів, каже Маркова. 

Бекграунд. Нагадаємо: «Київміськбуд» на 80% належить місту Києву. На початку 2023-го компанія зупинила будівельні роботи та просила про додаткове фінансування з бюджету.

На початку липня наглядова рада та правління ПрАТ «Київміськбуд» ухвалили рішення про аудит компанії із залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських компаній. Президента холдингу Ігоря Кушніра відсторонено від виконання обов'язків.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло