ДБР оголосило підозри правоохоронцям, через яких сталася смертельна авіакатастрофа в Броварах

ДБР оголосило підозри правоохоронцям, через яких сталася смертельна авіакатастрофа в Броварах

Вони допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту

This material is also available in English
ДБР оголосило підозри правоохоронцям, через яких сталася смертельна авіакатастрофа в Броварах
Фото: slovoidilo.ua

ДБР оголосило підозри правоохоронцям, через яких у смертельній авіакатастрофі в Броварах 18 січня загинуло керівництво МВС.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

У катастрофі звинуватили очільника Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України, в.о. командира частини, заступника командира з льотної підготовки, командира авіаційної ескадрильї, начальника служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Підозрюваних звинувачують у тому, що вони допустили «відверті» порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.

Також слідчі бюро відновили похвилинно день аварії. У межах розслідування встановили, що гвинтокрил, на якому летіли посадовці МВС, не мав дозвільних документів на виконання такого виду польотів.

Крім того, під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари.

Сам екіпаж також не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах і необхідних сертифікатів. Проте жоден із посадовців, відповідальних за безпеку польотів, виліт не скасував або не переніс його на пізніше, до настання сприятливих погодних умов.

У результаті через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху.

Командир екіпажу побачив багатоповерховий будинок і почав маневрувати, однак різко піднявся вгору, втратив орієнтування в просторі та під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею.

ДБР оголосило підозри правоохоронцям, через яких у смертельній авіакатастрофі в Броварах загинуло керівництво МВС

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що версії про замах на державних діячів чи диверсію під час авіакатастрофи в Броварах не підтвердилися.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло