«АрселорМіттал Кривий Ріг» знизив виробництво сталі на 57% від довоєнних показників
У першому півріччі 2023 року підприємство виплавило 390 000 тонн сталі, тоді як до війни виплавляло за пів року 890 000 тонн

«АрселорМіттал Кривий Ріг» за перше півріччя 2022 року виробив близько 890 000 тонн сталі, а вже в першому півріччі 2023 року – 390 000 тонн. Отже, виробництво підприємства скоротилося на 57%.
Про це повідомив гендиректор Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ Мауро Лонгобардо в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
«Але якщо порівняти воєнний період, то можу сказати, що ми в середньому на одному й тому ж рівні. Звичайно, варто взяти до уваги два тижні, коли електроенергія була недоступна, або місяці, коли електроенергія була доступна, проте не в тій кількості, яка нам потрібна. Можна побачити піки та спади. Але в середньому, з однією доменною піччю в роботі ми завжди будемо на рівні 20–30% виробництва», – розказав Лонгобардо.
На підприємстві є три доменні печі, які можна експлуатувати, лише одна з них, доменна піч №9, покриває 50% виробництва. Доменна піч №8 може покривати 30–33% виробництва, а найменша доменна піч №6 – близько 20%.
«Отже, якщо працює лише доменна піч №6, ми завжди будемо на рівні близько 20%. Якщо використовуємо доменну піч №6 та доменну піч №8, – будемо на рівні 50%. Якщо в роботі буде доменна піч №9, – будемо на рівні 100%», – зазначає гендиректор підприємства.
За його словами, коли АрселорМіттал зможе отримувати воду в достатніх обсягах, з'явиться можливість вийти на 33–35%.
Бекграунд. Раніше повідомлялося, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» після руйнування Каховської ГЕС запустив новий водогін, який на третину забезпечить потреби мешканців Кривого Рогу й повністю – потреби підприємства.
Нагадаємо: після підриву ворогом Каховської дамби «АрселорМіттал Кривий Ріг» зупинив виплавку сталі та виробництво прокату, щоб зменшити споживання води в критичних умовах. У червні робота фактично усього обладнання, яке охолоджується водою, була тимчасово зупинена. Станом на початок липня на підприємстві працювали одна доменна піч, чотири прокатних стани, конвертерний цех й одна МБЛЗ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].