«АрселорМіттал Кривий Ріг» знизив виробництво сталі на 57% від довоєнних показників

«АрселорМіттал Кривий Ріг» знизив виробництво сталі на 57% від довоєнних показників

У першому півріччі 2023 року підприємство виплавило 390 000 тонн сталі, тоді як до війни виплавляло за пів року 890 000 тонн

«АрселорМіттал Кривий Ріг» знизив виробництво сталі на 57% від довоєнних показників
Фото: Shutterstock

«АрселорМіттал Кривий Ріг» за перше півріччя 2022 року виробив близько 890 000 тонн сталі, а вже в першому півріччі 2023 року – 390 000 тонн. Отже, виробництво підприємства скоротилося на 57%.

Про це повідомив гендиректор Криворізького гірничо-металургійного комбінату ПАТ Мауро Лонгобардо в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

«Але якщо порівняти воєнний період, то можу сказати, що ми в середньому на одному й тому ж рівні. Звичайно, варто взяти до уваги два тижні, коли електроенергія була недоступна, або місяці, коли електроенергія була доступна, проте не в тій кількості, яка нам потрібна. Можна побачити піки та спади. Але в середньому, з однією доменною піччю в роботі ми завжди будемо на рівні 20–30% виробництва», – розказав Лонгобардо.

На підприємстві є три доменні печі, які можна експлуатувати, лише одна з них, доменна піч №9, покриває 50% виробництва. Доменна піч №8 може покривати 30–33% виробництва, а найменша доменна піч №6 – близько 20%.

«Отже, якщо працює лише доменна піч №6, ми завжди будемо на рівні близько 20%. Якщо використовуємо доменну піч №6 та доменну піч №8, – будемо на рівні 50%. Якщо в роботі буде доменна піч №9, – будемо на рівні 100%», – зазначає гендиректор підприємства.

За його словами, коли АрселорМіттал зможе отримувати воду в достатніх обсягах, з'явиться можливість вийти на 33–35%.

Бекграунд. Раніше повідомлялося, що «АрселорМіттал Кривий Ріг» після руйнування Каховської ГЕС запустив новий водогін, який на третину забезпечить потреби мешканців Кривого Рогу й повністю – потреби підприємства.

Нагадаємо: після підриву ворогом Каховської дамби «АрселорМіттал Кривий Ріг» зупинив виплавку сталі та виробництво прокату, щоб зменшити споживання води в критичних умовах. У червні робота фактично усього обладнання, яке охолоджується водою, була тимчасово зупинена. Станом на початок липня на підприємстві працювали одна доменна піч, чотири прокатних стани, конвертерний цех й одна МБЛЗ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло