ФДМУ заперечив, що українська титанова сировина потрапляє до рф

ФДМУ заперечив, що українська титанова сировина потрапляє до рф

Фонд держмайна повідомив, що інформація не відповідає дійсності, не містить джерел інформації, а представники ЗМІ, готуючи матеріал, не зверталися по коментар до підприємства чи ФДМУ

This text is also available in English
ФДМУ заперечив, що українська титанова сировина потрапляє до рф

ФДМУ повідомив, що одне з українських ЗМІ розповсюдило інформацію про те, що «Україна під час війни продає росії титанову сировину для виробництва літаків та ракет», у якому звинувачує державну Обʼєднану гірничо-хімічну компанію в постачанні сировини до країни-агресора.

«Зазначена в тексті інформація не відповідає дійсності, не містить джерел інформації, а представники видання, готуючи матеріал, не зверталися по коментар до підприємства чи Фонду держмайна», – наголосив фонд.

Зазначається, що ОГХК не співпрацює з державою-агресором, продукція компанії не постачається ані в росію, ані в білорусь. З осені 2022 року компанія посилила заходи контролю над експортними процедурами та змінила підходи до співпраці з покупцями.

ФДМУ пише, що керівництво компанії тісно співпрацює з правоохоронними органами – інформація про всі ланцюги постачання, кінцевих споживачів, а також контроль використання продукції здійснюється працівниками ОГХК та представниками правоохоронних органів.

«Так само і експорт ільменітового концентрату до кінцевого споживача відбувається лише в супроводі уповноважених представників правоохоронних органів. Така координація зусиль гарантує, що сировина не потрапить до країни-агресора», – пише ФДМУ.

Автор статті згадує співпрацю ОГХК з компаніями SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) та BioProfTech Sp. z o.o. (Польща). За даними фонду, SIC LUCEAT LUX KFT (Угорщина) ще з початку широкомасштабного вторгнення припинила співпрацю з країною-агресором. А BioProfTech Sp. z o.o. (Польща) купила у ОГХК ільменітовий концентрат для кінцевого споживача в США, що підтверджено всіма необхідними документами. 

«Також у статті згадується інше державне підприємство ЗТМК, однак із використанням маніпулятивної технології подачі інформації. У більшості випадків згадані в статті компанії купували пробні партії сировини для кінцевих споживачів у США, Індії, Польщі. Таким чином, закиди щодо постачання ОГХК та ЗТМК своєї продукції до рф не відповідають дійсності», – підсумував Фонд держмайна.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що, за даними українських ЗМІ, український титановий концентрат через посередників досі потрапляє на ринок окупанта.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло