ФДМУ вкотре не вдалося приватизувати 100% статутного капіталу АТ «Смоли»
Стартова ціна голландського аукціону становила 95,13 млн грн + борг 112 млн грн, але через відсутність охочих придбати актив торги не відбулися

Через аукціон не вдалося продати державний пакет акцій у розмірі 100% статутного капіталу АТ «Смоли», що розташоване за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кам’янське, просп. Аношкіна, 179. Статутний капітал АТ «Смоли» становить 144 054 000 грн. Основними напрямами та предметом діяльності підприємства є виробництво пластмас у первинних формах.
Про це Mind стало відомо з даних на сайті Prozorro.Продажі.
АТ «Смоли» у Кам’янському – найдорожчий лот із моменту відновлення малої приватизації, зазначили у пресслужби ФДМУ.
Підприємство було створене 1998 року на базі виробничих потужностей цеху Придніпровського хімічного заводу (ПХЗ). З 1946 до 1972 року підприємство займалося збагаченням урану (виробництво його закису-окису) – на заводі перероблялося 65% уранових руд Радянського Союзу.
У 1999 році відбулася конверсія з розділенням заводу на декілька підрозділів. Зокрема, першим було відділено ДП «Бар'єр», яке здійснювало догляд за місцями захоронення відходів заводу. На базі підприємства було створено 12 окремих компаній, серед яких найпотужнішими є: Державне науково-виробниче підприємство «Цирконій», Державне підприємство «Смоли», ЗАТ «Амофос», Придніпровський державний металургійний завод і Придніпровський завод кольорових металів.
У листопаді 2007 році ДП ПХЗ було оголошене банкрутом і ліквідоване, а його майно виставлене на продаж.
Останніми роками основним видом діяльності підприємства є виробництво пластмас у первинних формах, зокрема іонообмінних смол.
Зараз це діюче підприємство хімічної промисловості в управлінні ФДМУ. Обсяг реалізації продукції за 2020 рік – І квартал 2023 року становить 196,4 млн грн.
Однак у державній власності воно збиткове: за аналогічний період чистий збиток підприємства становить 98,9 млн грн. За роки неефективної роботи підприємство накопичило 112 млн грн боргів перед працівниками та держбюджетом, які мусить погасити майбутній інвестор.
Бекграунд. Раніше Mind підготував аналіз цього лоту.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].