Зеленський підписав закон про відбір суддів Конституційного Суду

Зеленський підписав закон про відбір суддів Конституційного Суду

Він є однією з рекомендацій Єврокомісії для початку переговорів про вступ України до ЄС

Зеленський підписав закон про відбір суддів Конституційного Суду
Фото: з вільного доступу

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що регламентує відбір суддів Конституційного Суду.

Про це йдеться на сайті ВР.

Закон передбачає внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, Регламенту Ради, законів «Про Конституційний Суд України», «Про правовий режим воєнного стану».

Згідно із законом, МЗС протягом 10 днів з дня набрання чинності документу повинно звернутися до Венеціанської комісії для отримання пропозиції стосовно кандидатури члена до першого складу Дорадчої групи та його заступника, після чого передати отримані пропозиції Кабміну.

Закон також передбачає, що президент України протягом 30 днів з дня набрання законом чинності має призначити особу до першого складу Дорадчої групи експертів та обирати її заступника, про що видати указ.

Згідно із законом, також проводиться спеціальна перевірка для тих, хто претендує на зайняття посади судді, судді КСУ, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Крім того, документом також встановлюється, що суддя Конституційного суду може подати заяву про відставку за наявності стажу на посаді судді КСУ щонайменше сім років.

Як пояснив нардеп Ярослав Железняк, в ухваленому законі міститься норма, яка посилює роль міжнародних представників у відборі. Зокрема, якщо у зв’язку з однаковою кількістю голосів «за» і «проти» дорадча група експертів не може ухвалити рішення, проводиться повторне голосування. У разі однакової кількості голосів «за» і «проти» під час такого повторного голосування голоси трьох членів дорадчої групи експертів, з яких принаймні двоє запропоновані міжнародними організаціями чи Європейською комісією «За демократію через право», є вирішальними.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Рада ухвалила три євроінтеграційні закони.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло