Рада ухвалила три євроінтеграційні закони, - депутат

Рада ухвалила три євроінтеграційні закони, - депутат

«Про медіа», «Про національні меншини», «Щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах»

Рада ухвалила три євроінтеграційні закони, - депутат

Що сталося. Верховна Рада під час пленарного засідання ухвалила три законопроєкти: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах», «Про медіа»«Про національні меншини»

Джерело. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.

Деталі. У законі «Про медіа» з'явилося поняття онлайн-медіа. Для них передбачено добровільна рестрація, яка гарантуватиме законодавчий захист,  а у разі грубого порушення – відповідальність, у вигляді штрафу. За друге чи третє порушення за один місяць – штраф у подвійному розмірі.

Також, за словами нардепа, було прийнято «компромісні позиції»:

- канал «Рада» стає державним та має забезпечувати трансляцію засідань Парламенту, а у час воєнного стану і обмеження прямих трансляцій, канал викладає записи у день проведення пленарного засідання;

- вилучені норми щодо виборчого законодавства.

Також на пленарному засіданні парламентарі ухвалили новий закон про національні меншини, скасувавши старий. «За» проголосували 324 нардепи. Документ гарантує громадянам України «незалежно від їхнього етнічного походження, приналежності або неприналежності до національних меншин (спільнот) громадянські, політичні, соціальні, економічні, культурні та мовні права і свободи, визначені Конституцією». Крім цього закон передбачає створення консультативно-дорадих органів при державних органах виконавчої влади різних рівнів. Вони сприятимуть реалізації державної політики в сфері захисту прав та свобод осіб, які належать до національних меншин.

Також парламентарі удосконалили порядок відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду. Згідно документу для проведення конкурсу буде створено Дорадчу групу, яка надаватиме рекомендації кандидатам. До її складу буде входити шість експертів: представників президента України, Верховної Ради, з'їзду суддів, Венеціанської комісії, міжнародних та іноземних організацій, які надають допомогу Україні у сфері верховенства права або протидії корупції. Особи, які не отримають рекомендацій Дорадчої групи, припиняють участь у конкурсі.

Прийняття цих законів є зобов’язанням по кандидатству України у ЄС, – наголосив Железняк.

Бекгарунд. Як раніше повідомляв Mind, Рада ліквідувала Окружний адмінсуд Києва. Замість нього буде утворений Київський міський окружний адміністративний суд.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло