Lloyd’s близька до відновлення страхування суден із перевезення зерна в Чорному морі – FT

Lloyd’s близька до відновлення страхування суден із перевезення зерна в Чорному морі – FT

Схему можуть запровадити вже наступного місяця, і вона передбачатиме страхування від п’яти до 30 кораблів

Lloyd’s близька до відновлення страхування суден із перевезення зерна в Чорному морі – FT
Фото: Getty Images

Україна завершує процес перемовин із глобальними страховиками зернових суден, що прямують до/з чорноморських портів.

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан в інтерв'ю Financial Times.

Як він зазначив, угода наразі опрацьовується та активно обговорюється між відповідними міністерствами, а також місцевими банками та міжнародними страховими групами, зокрема Lloyd’s of London.

За його словами, схему можна буде запровадити вже наступного місяця, і вона може передбачати страхування від п’яти до 30 кораблів, які йтимуть українськими водами. 

Бекграунд. Минулого місяця рф вийшла із зернової угоди за посередництва ООН і заявила, що розглядатиме будь-яке цивільне судно, що залишатиме порти України, як військову ціль Після цього призупинились і дія поліса страхування вантажів, що забезпечувала страхування постачання українського зерна безпечним морським коридором.

Британська страхова компанія Ascot, яка є учасником страхового ринку Lloyd's of London, у жовтні минулого року вже припиняла страхування вантажів, що вивозяться з України «зерновим коридором» – після того, як міноборони рф повідомило 29 жовтня, що російська сторона припиняє участь у реалізації угод з вивезення сільськогосподарської продукції з українських портів.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло