GSK Plc планує інвестувати 250 млн євро у бельгійський завод з виробництва вакцин

GSK Plc планує інвестувати 250 млн євро у бельгійський завод з виробництва вакцин

Очікується, що виробник ліків побудує нову установку для ліофілізації вакцин у Ваврі, найбільшому в світі місці виробництва вакцин

GSK Plc планує інвестувати 250 млн євро у бельгійський завод з виробництва вакцин

GSK Plc планує інвестувати 250 млн євро у бельгійський завод з виробництва вакцин, оскільки ця країна зміцнює свої позиції як світовий центр охорони здоров'я та біотехнологій.

Про це пише Bloomberg.

Новий центр, розташований на південний схід від Брюсселя, почне функціонувати у 2027 році і буде містити як неживі вакцини, такі як Zona і RSV, так і живі щеплення проти кору та вітряної віспи, пише видання. Він буде виробляти десятки мільйонів доз на рік.

«Пандемія Covid відкрила світові очі на те, що ми маємо тут, у Бельгії», – заявив прем'єр-міністр Бельгії Олександр Де Кроо. «Ми бачимо, що біофарма стає набагато більш геостратегічною, ніж раніше. Ми бачимо, що інші країни зацікавлено дивляться на те, що відбувається в Бельгії, тому ми вживаємо заходів, щоб залишатися на вершині».

Бельгія, яка експортувала вакцини проти Covid по всьому світу під час пандемії, інвестує близько 1,5 млрд євро на рік у біотехнології, за словами Еммануеля Аморі, голови GSK у Бельгії. Сама GSK інвестує в Бельгії від 300 до 500 млн євро на рік.

Метод сублімаційного сушіння має на меті зробити вакцини більш стабільними і продовжити термін їх зберігання.

Руді Росолен, віце-президент з виробництва GSK в Бельгії, сказав, що інноваційні технології центру допоможуть підвищити надійність поставок, кількість доз та їхню якість.

Зобов'язання GSK слідують за минулорічними заявами компанії Pfizer Inc. про інвестування 1,2 млрд євро у свою бельгійську філію в місті Пуурс, а також за планом компанії Takeda в розмірі 300 млн євро в місті Лессин.

У Бельгії налічується понад 140 біотехнологічних компаній і стартапів.

Бекграунд. Раніше Mind писав, що Moderna підписала угоду про виробництво мРНК-вакцин для китайського ринку.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло