На Закарпатті створять 5 сміттєпереробних кластерів з інвестиціями у 25 млрд грн

На Закарпатті створять 5 сміттєпереробних кластерів з інвестиціями у 25 млрд грн

Загалом кожен з кластерів міститиме як сортувальні, так і переробні підприємства

На Закарпатті створять 5 сміттєпереробних кластерів з інвестиціями у 25 млрд грн
Фото: flickr.com

Міністерство довкілля та експерти Re:Waste планують створити 5 сміттєпереробних підприємств на Закарпатті.

Про це повідомляє Міндовкілля.

Вартість інвестицій у них становитиме 20-25 млрд грн. Загалом кожен з кластерів міститиме як сортувальні, так і переробні підприємства. Експерти прорахували декілька можливих моделей їх розбудови. Інвестиційна вартість кожної з них коливається в межах 4 -5 млрд грн.

Зазначається, що роботи над напрацюванням відповідного документу почалися ще до російського повномасштабного вторгнення в Україну. Після початку великої війни угоду переглянули та адаптували до умов сьогодення. Наразі його положення приводять у відповідність до вимог оновленого законодавства, яке запустило реформу управління відходами в Україні.

Так на Закарпатті пропонується створити 5 кластерів: Ужгородський, Мукачівський, Хустський, Тячівсько-рахівський та Берегівський. У Берегівському вже будується нове сортувальне підприємство.

«Впевнена, що в майбутньому це дасть можливість регіону стати одним з лідерів у реалізації змін та залучити інвестиції для будівництва необхідної інфраструктури з обробки відходів», – зазначила заступниця міністра довкіля Вікторія Киреєва.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло