Приватизацію торфодобувних підприємств України ускладнює загальний занепад цієї галузі – дослідження
Серед причин – падіння попиту на продукцію, нестача персоналу та накопичення боргів підприємствами

Приватизація торфодобувних підприємств стикається з численними значущими перешкодами, які ще більше ускладнюються у контексті війни. Ці труднощі включають в себе спад попиту на продукцію, відсутність необхідного персоналу (зокрема, «Волиньторф» втратив 10% співробітників, які були мобілізовані) та нагромадження боргів.
Про це йдеться в дослідженні Mind.
За даними YouControl, податкова заборгованість «Київторфу» на початок 2022 року становила 1,9 млн грн, податковий борг «Житомирторфу» перевищував 4,67 млн грн, заборгованість зі сплати податків «Чернігівторфу» склала 18,4 млн грн. Згодом усі ці борги стають спадком нових власників. Наприклад, покупець «Рівнеторфу» взяв на себе зобов'язання відшкодувати всю заборгованість підприємства, яка сягала на момент приватизації майже 7 млн грн.
Навіть «Волиньторф», яке, порівняно з іншими, можна вважати успішним підприємством, має серйозні фінансові проблеми. За даними YouControl, на кінець 2022 року рентабельність його активів склала мінус 5,7%, рівень заборгованості (відсоток загальних зобов'язань до власного капіталу) досяг 628%, і обсяг виручки з 2020 по 2022 роки суттєво зменшився.
Також існують серйозні проблеми з технічним обладнанням цих підприємств. Як повідомляв голова наглядової ради «Prozorro.Продажі» Ілля Михайлов, більшість з них працює на застарілому обладнанні, що дісталося їм ще з радянських часів. Фінансових ресурсів для проведення значущих оновлень у них не вистачає. За словами Михайлова, потенційні покупці таких об'єктів повинні розуміти, що їм доведеться вкласти суму, яка може перевищувати вартість самого лота вдвічі або навіть утричі.
Бекграунд. Раніше Mind писав, що Фонд держмайна продав «Рівнеторф» попри рішення Кабміну передати підприємство у власність Міненерго.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].