Речник ГУР МО розповів нові деталі про звільнення «вишок Бойка»

Речник ГУР МО розповів нові деталі про звільнення «вишок Бойка»

Розвідники йшли на надувному човні, який росіяни пробили під час висадки захисників

Речник ГУР МО розповів нові деталі про звільнення «вишок Бойка»
Фото: ГУР МО

Речник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони на псевдонім «Пеін» розповів нові деталі про звільнення «вишок Бойка».

Про це йдеться у Telegram-каналі ГУР МО.

Зазначається, що цю операцію бійці готували приблизно 1,5 місяця. Тоді розвідники ухвалили рішення йти на надувному човні, оскільки він більш маневрений та менш помітний для повітряних засобів окупантів.

«Ми розуміли, що це може бути мандрівка в один бік, адже не боїться лише дурень і покійник», – прокоментував розвідник.

За його словами, коли захисники України почали пришвартовуватися, російський літак відкрив по них вогонь. У результаті снаряд пробив човен.

«Постріл був один, було влучання в хвостову частину. Ми побачили своєрідний дим – спочатку білий, потім чорний», – додав «Пеін».

Зрештою на вишках бійці виявили російські боєприпаси та обладнання для ведення розвідки у західній частині Чорного моря. Речник пояснив, що система «Нева», яку вони захопили, «може дати відповіді на деякі питання».

«Ми дуже сильно обмежили росіянам дії в акваторії Чорного моря, а саме в акваторії острова Зміїний. Ми відсунули їх до берегів Криму», – наголосив спецпризначенець.

«Пеін» додав, що росіяни можуть спробувати відбити вишки, однак розвідники вже готуються до такого сценарію.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що Україна повернула контроль над «вишками Бойка». Окупанти використовували їх як вертолітні майданчики та платформи для розміщення засобів РЛС.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло