США відмовили Саудівській Аравії в багатомільярдній угоді через її співпрацю з рф та Китаєм

США відмовили Саудівській Аравії в багатомільярдній угоді через її співпрацю з рф та Китаєм

Спільне підприємство RTX і Scopa мало залучити $25 млрд інвестицій, а його річний виторг прогнозувався на рівні $17 млрд

This material is also available in English
США відмовили Саудівській Аравії в багатомільярдній угоді через її співпрацю з рф та Китаєм
фото Shutterstock

США пильно відстежують зв'язки підприємств із російськими та китайськими компаніями, особливо підсанкційними. Зокрема, у саудівської компанії, за допомогою якої Ер-Ріяд хотів розвивати виробництво озброєнь, зірвалася багатомільярдна угода із провідною оборонною корпорацією США. Американці вважають, що ризики потрапляння їх технологій до супротивників через саудівців надто високі.

Джерело. Про це пише The Wall Street Journal.

Аналогічні причини змусили відмовитися від контрактів із саудівцями деякі європейські компанії.

Raytheon Technologies (RTX, виробник ракетних систем Patriot, NASAMS та іншої техніки з річною виручкою понад $67 млрд) в 2022 році підписала з саудівською Scopa Defense меморандум про взаєморозуміння, який передбачав будівництво заводу з виробництва сучасних систем ППО, які мали захищати країну від ракет та безпілотників.

Крім суто оборонних цілей, угода вважалася частиною стратегії наслідного принца Мухаммеда бін Салман щодо диверсифікації економіки та експорту, зниження залежності країни від нафтової промисловості.

За планом, спільне підприємство RTX і Scopa мало залучити $25 млрд інвестицій, а його річний виторг прогнозувався на рівні $17 млрд, розповів The Wall Street Journal американець Наср Альграїрі, ветеран ВМС США, який був генеральним директором Scopa.

Проте деякий час тому RTX відмовилася від угоди, і вирішальним фактором стало те, що пов'язані з їхнім саудівським партнером фірми одночасно намагалися вести бізнес із підсанкційними компаніями з росії, Білорусі та Китаю, розповіли люди, знайомі із ситуацією.

У RTX побоювалися, що інформація про озброєння, що виробляються разом зі Scopa, може потрапити в руки росіян або китайців.

Від співпраці зі Scopa відмовилися ще кілька західних компаній, включаючи італійські Beretta Defense Technologies (виробник зброї та оптики) та Fincantieri (суднобудівник), пише WSJ. За словами джерел газети, побоювання щодо росіян та китайців відіграли вирішальну роль у цьому рішенні.

Бекграунд. Між тим повідомлялося, що країни Близького Сходу переживають бум інвестицій у західні компанії. Політична криза після вбивства журналіста Хашоггі минула, і гроші знову потекли в регіон.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло