G7 оголосить про заборону російських алмазів через 2-3 тижні – бельгійські чиновники

G7 оголосить про заборону російських алмазів через 2-3 тижні – бельгійські чиновники

Бельгія довго блокувала запровадження санкцій проти російських алмазів у ЄС, оскільки є центром з їх торгівлі

This material is also available in English
G7 оголосить про заборону російських алмазів через 2-3 тижні – бельгійські чиновники
фото DR

Країни «Великої сімки» (G7) оголосять про заборону на ввезення російських алмазів протягом наступних 2-3 тижнів, намагаючись ще більше скоротити доходи, які допомагають фінансувати російську війну проти України.

Джерело. Про це повідомили бельгійські чиновники журналістам у п’ятницю, пише Reuters.

Ембарго, запропоноване Бельгією, чиє місто Антверпен є першим у світі центром торгівлі діамантами, набуде чинності в січні.

Якщо про заборону багатомільйонної торгівлі буде оголошено, це призведе до розколу світового ринку діамантів, оскільки на G7 припадає близько 40% цього ринку.

«Ми говоримо про реструктуризацію глобального ринку», – сказав чиновник, визнаючи, що система не працюватиме ідеально одразу.

«росія є найбільшим постачальником у світі. За допомогою цієї системи ми вирізаємо їх, залишаючи на нижчому ринку з нижчими цінами. Ми скорочуємо фінансові потоки з цього сектору», – наголосив він.

Згідно з даними Євростату, минулого року ЄС купив російських діамантів на суму 1,4 мільярда євро, оскільки він не заборонив імпорт дорогоцінних каменів і не вніс їх виробника “Алросу” до чорного списку.

Раніше ЄС висунув власну заборону, але Бельгія була стурбована тим, що це відверне торгівлю в інші центри та подалі від Антверпена. Крім того, ЄС сам по собі займає лише 15% світового ринку.

Близько 90% алмазів у світі ограновується в Індії.

Бельгія пропонує три рівні системи контролю, які генеруватимуть два сертифікати G7 для грубих і полірованих алмазів, і лише після цього товари зможуть вільно переміщатися в країнах G7.

«Індійські шліфувальники можуть полірувати все, що завгодно, але російські дорогоцінні камені мають бути відокремлені... У той момент, коли відшліфований діамант пропонується на експорт, буде зроблено посилання на оригінальний алмаз, знову ж таки з використанням комбінації фізичної перевірки і даних про походження», – сказав другий чиновник.

Бельгія заявила, що торгівля російськими діамантами в Європі вже впала на 95-98% і більше не має комерційного значення.

У серпні 2022 року Bloomberg повідомляв, що росія знайшла спосіб обходити санкції, накладені на збут її діамантів. І це дозволяє країні заробляти щомісяця сотні мільйонів доларів. Відповідні угоди проходять через індійські банки.

За інформацією міжнародного агентства, російська компанія щомісяця продає діамантів на понад $250 млн, що всього на 20-30% менше, ніж довоєнні обсяги продажу, й контролює третину світового ринку необроблених діамантів.

У травні 2023 року Велика Британія оголосила ембарго на російські алмази і метал.

Про це Сполучене Королівство повідомило в день зустрічі високопосадовців G7 в Хіросімі. Експорт російських алмазів у 2021 році сягав $4 млрд.

Бельгійський Антверпен є найбільшим у світі центром торгівлі алмазами. Бельгія довго блокувала запровадження санкцій проти російських алмазів у ЄС. Влада пояснювала це тим, що таким чином вони перемістять прибуткову торгівлю коштовними каменями в інші місця.

У травні з’явилася інформація, що Бельгія підтримає санкції G7 та ЄС, спрямовані на обмеження доходів росії від торгівлі алмазами.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло