Доларів на ринку стане більше: Нацбанк з 16 вересня пом’якшує валютні обмеження для українців

Доларів на ринку стане більше: Нацбанк з 16 вересня пом’якшує валютні обмеження для українців

Також українські воїни зможуть отримувати перекази за кордоном для реабілітації та протезування

Доларів на ринку стане більше: Нацбанк з 16 вересня пом’якшує валютні обмеження для українців

Національний банк України з 16 вересня пом’якшує низку валютних обмежень з метою покращення роботи готівкового сегменту валютного ринку, збільшення можливостей отримувати сучасні види реабілітації за кордоном для воїнів, які захищають нашу державу, постраждалих від бойових дій та інших категорій населення, а також створення умов для реструктуризації зовнішніх кредитів державними компаніями.

Джерело. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Зокрема, з 16 вересня 2023 року внесено зміни стосовно таких питань:

Збільшення пропозиції готівкової іноземної валюти

Тепер під час розрахунку обсягу іноземної готівки, яку банк має змогу продати на валютному ринку, враховуватимуться залишки коштів готівкової іноземної валюти, яка обліковувалася в касі цих установ станом на 13 квітня 2022 року.

Отже, банки продаватимуть клієнтам іноземну валюту в готівковій формі в межах суми, яка визначається як сума таких складових:

* сума залишків готівкової іноземної валюти станом на 13 квітня 2022 року;

* обсяг перевищення купівлі готівкової іноземної валюти над обсягом її продажу за всіма іноземними валютами, що розраховується, починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів;

* 120% від обсягу купівлі безготівкової іноземної валюти у фізичних осіб за всіма іноземними валютами, що розраховується починаючи з 13 квітня 2022 року та протягом наступних операційних/робочих днів.

Сума складових розраховується в доларовому еквіваленті, який обчислюється на підставі офіційного курсу гривні до іноземних валют, установленого Національним банком України на дату такого розрахунку.

Розширення переліку медичних послуг, для оплати яких населення може здійснювати транскордонні перекази

Ураховуючи пропозиції громадських організацій та банків, Національний банк розширює перелік медичних послуг, для оплати яких фізичні особи мають змогу переказувати кошти за кордон.

Так, до відповідного переліку додано послуги з реабілітації, а також послуги з придбання протезів та їхніх комплектуючих, встановлення, сервісного обслуговування та ремонту протезів. Це важливо для відновлення здоров’я людей з інвалідністю, включаючи учасників бойових дій, які потребують протезування.

Розблокування платежів за зовнішніми боргами, реструктуризованими за погодженням Уряду України

Нацбанк дав змогу державним підприємствам та господарським товариствам (100% акцій яких належать державі) переказувати кошти за кордон з метою виконання зобов’язань перед нерезидентом за кредитом чи позикою, що були реструктуризовані на умовах, погоджених Кабінетом Міністрів. Крім того, дозволено здійснювати інші платежі, пов’язані з обслуговуванням таких реструктуризованих зобов’язань.

Бекграунд. Як повідомлялося, Нацбанк збільшив ліміт продажу валюти населенню в еквіваленті до 50 тисяч грн.

Більше про це – в матеріалі Mind “Валюта знову у вільному продажу: НБУ дозволив купувати безготівкові долари та євро без відкриття депозиту”.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло