Туреччина може «порвати з ЄС» у разі необхідності – Ердоган

Туреччина може «порвати з ЄС» у разі необхідності – Ердоган

Країна вже 24 роки є офіційним кандидатом на вступ до ЄС

Туреччина може 	«порвати з ЄС» у разі необхідності – Ердоган
Фото: flickr.com

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Туреччина може «порвати» з Європейським Союзом, якщо це буде необхідно.

Про це передає Reuters.

Зазначається, що таким чином він прокоментував критичну доповідь Європарламенту щодо Туреччини.

У ній йшлося про те, що процес вступу Туреччини до блоку з 27 членами не може відновитися за нинішніх обставин, і міститься заклик до ЄС вивчити «паралельні й реалістичні рамки» для своїх зв’язків з Анкарою.

Туреччина вже 24 роки є офіційним кандидатом на вступ до ЄС, але в останні роки переговори про вступ зайшли в глухий кут через занепокоєння Євросоюзу щодо порушень прав людини та поваги до верховенства права.

«ЄС намагається відірватися від Туреччини. Ми будемо оцінювати ці події, і якщо буде потрібно, ми можемо порвати з ЄС», – сказав Ердоган журналістам перед поїздкою до США.

Бекграунд. Нагадаємо: після зустрічі з путіним у сочі Ердоган закликає світових лідерів відновити страхування російських вантажів зерна та добрив на страховому ринку Lloyd's of London, а також перепідключити банки рф до системи обміну банківськими повідомленнями SWIFT.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло