Західні компанії, що залишилися в рф, отримали мільярди доларів прибутків, але не можуть їх вивести з росії

Західні компанії, що залишилися в рф, отримали мільярди доларів прибутків, але не можуть їх вивести з росії

Заблокованими стали локальні прибутки компаній від BP до Citigroup

Західні компанії, що залишилися в рф, отримали мільярди доларів прибутків, але не можуть їх вивести з росії
Фото: flickr.com

Іноземний бізнес, який продовжив працювати в росії після початку повномасштабного вторгнення в Україну, отримав мільярди доларів прибутків, але кремль блокує компаніям доступ  до грошей. 

Про це пише Financial Times.

На компанії з країн, які сама рф називає «недружніми», припадає $18 млрд прибутку із $20 млрд, які іноземні корпорації заробили на російському ринку у 2022 році.

«Цифри, можливо, значно зросли з того часу (з 2022 року; звіти за попередній рік надходять зазвичай в першому-другому кварталі наступного). Оцінити точно неможливо, оскільки більшість міжнародних компаній, що працюють в росії, щорічно розкривають свої локальні результати», – сказав заступник директора з розвитку KSE Андрій Онопрієнко, який зібрав дані.

За даними KSE, найбільший загальний прибуток у розмірі $4,9 млрд отримали американські компанії, за якими йдуть німецькі, австрійські та швейцарські компанії з $2,4 млрд, $1,9 млрд і $1 млрд відповідно.

Наприклад, заблокованими стали локальні прибутки компаній від BP до Citigroup. Американські Philip Morris та PepsiCo заробили 775 і 718 млн доларів відповідно. Прибуток шведського виробника вантажівок Scania в рф у 2022 році становив $621 млн. Серед компаній «недружнього» походження, які продовжують активну діяльність у росії, – австрійський банк Raiffeisen, який повідомив про найбільший прибуток у країні у 2022 році – $2 млрд.

Ці кошти були заблоковані в рф після минулорічної заборони на виплату дивідендів компаніям із «недружніх» країн, включаючи США, Велику Британію та країни ЄС. Хоча такі транзакції можуть бути схвалені за виняткових обставин, дозволів на виведення було видано небагато.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло